Używamy plików cookies, by ułatwić korzystanie z naszych serwisów.
Jeśli nie chcesz, by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki.

Szukaj w:
[x]
Prawo
[x]
Ekonomia i biznes
[x]
Informacje i opinie
ZAAWANSOWANE

Ewakuacja z eleganckiego biurowca

15 października 2014 | Rzecz o polityce | Paweł Majewski
autor zdjęcia: Waldemar Kompała
źródło: Fotorzepa

Rządzący mają szansę uciec ze szklanej pułapki.

Rozmowa z jednym z polityków PiS przed exposé Ewy Kopacz. – Zrobiliśmy badania i okazało się, że mieliśmy rację. Linia przyjęta po wyjeździe Donalda Tuska do Brukseli była słuszna. Polacy też uważają, że uciekł przed problemami i zrobił to dla pieniędzy – przekonuje nasz rozmówca.

– To dlaczego notowania PO rosną, a wasze spadają? – pytamy.

– Tego właśnie nie wiemy – odpowiada z rozbrajającą szczerością polityk.

Prawda jest taka, że opozycja całkowicie przespała nowe otwarcie. Najpierw przez prawie miesiąc bezradnie przyglądała się walce o przywództwo w PO, a gdy się okazało, że nominowana przez Tuska Kopacz faktycznie je objęła, pozwoliła jej pokazać nowe oblicze partii rządzącej. A to, co robi w ostatnich dniach nowa premier, to realizacja marzeń tych, którzy na jakimś etapie zrazili się do Platformy.

Na początku roku rządzący zrobili pogłębione badania wizerunkowe. Uczestnicy panelu mieli powiedzieć, z czym kojarzy im się partia Donalda Tuska. Okazało się, że najlepiej jej charakter oddawało porównanie do szklanego biurowca, który jest elegancki i może się podobać, ale jest dostępny tylko dla panów w drogich garniturach i zegarkach za pięć średnich krajowych. Takich, jakie noszą niektórzy politycy z obozu władzy. PiS miał być zaś jak szlachecki dworek. Trochę nie z tych czasów, ale zdecydowanie bardziej swojski i bliższy...

Dostęp do treści Archiwum.rp.pl jest płatny.

Archiwum Rzeczpospolitej to wygodna wyszukiwarka archiwalnych tekstów opublikowanych na łamach dziennika od 1993 roku. Unikalne źródło wiedzy o Polsce i świecie, wzbogacone o perspektywę ekonomiczną i prawną.

Ponad milion tekstów w jednym miejscu.

Zamów dostęp do pełnego Archiwum "Rzeczpospolitej"

Zamów
Unikalna oferta
Wydanie: 9967

Wydanie: 9967

Spis treści

Okładka o Papieżu

Zamów abonament