Bezpieczeństwo wciąż jest zbyt tanie
Rozmowa | Mirosław Greber, prezes zarządu Impel Security Polska.
Czy nie odnosi pan wrażenia, że środowisko biznesowe nadal ma niewielką wiedzę o bezpieczeństwie działalności?
Mirosław Greber:: W mojej opinii ta wiedza systematycznie rośnie, chociaż nie jest to jeszcze poziom zadowalający. Podczas spotkań ze środowiskami biznesowymi, jak chociażby konferencja, której jesteśmy organizatorem, uważnie wsłuchujemy się w opinie płynące z rynku i staramy się wyciągać z nich wnioski. Bezpieczeństwo działalności pojawia się podczas naszych rozmów w wielu kontekstach: od ochrony fizycznej poprzez bezpieczeństwo pracy i produkcji, na finansach kończąc.
Firmy, gdy mowa o bezpieczeństwie w biznesie, wciąż w większości identyfikują to pojęcie co najwyżej jako ochronę fizyczną, ochronę obiektów. Tymczasem rzeczywistość biznesowa od dawna zmaga się z bardziej wyrafinowanymi zagrożeniami, jak choćby szpiegostwo, cyberataki, działanie na szkodę wizerunku firmy. W jakim stopniu firmy mają świadomość tych zagrożeń?
Wielu klientów, z którymi współpracujemy, ma świadomość występowania i skali tych zjawisk. Wynika to często z ich doświadczeń na innych rynkach lub specyfiki branży, w której działają. Z kolei działania firm z branży security od jakiegoś czasu starają się dostarczać rozwiązania minimalizujące tego rodzaju zagrożenia. W naszej firmie także oferujemy klientom rozwiązania nieograniczające się do...
Archiwum Rzeczpospolitej to wygodna wyszukiwarka archiwalnych tekstów opublikowanych na łamach dziennika od 1993 roku. Unikalne źródło wiedzy o Polsce i świecie, wzbogacone o perspektywę ekonomiczną i prawną.
Ponad milion tekstów w jednym miejscu.
Zamów dostęp do pełnego Archiwum "Rzeczpospolitej"
ZamówUnikalna oferta