Używamy plików cookies, by ułatwić korzystanie z naszych serwisów.
Jeśli nie chcesz, by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki.

Szukaj w:
[x]
Prawo
[x]
Ekonomia i biznes
[x]
Informacje i opinie
ZAAWANSOWANE

Zatrudnią i zapłacą więcej

20 listopada 2014 | Ciekawa ekonomia
Polskie firmy są w grupie przedsiębiorstw o najbardziej optymistycznych planach na 2015 r.
źródło: Rzeczpospolita
Polskie firmy są w grupie przedsiębiorstw o najbardziej optymistycznych planach na 2015 r.

Gospodarka | Prawie co druga duża polska firma planuje zwiększenie zatrudnienia. Większość rozważa również podniesienie płac.

Anna Cieślak- -Wróblewska

Średnie i duże firmy w Polsce i Europie Środkowo-Wschodniej patrzą optymistycznie w przyszłość. Większość z nich spodziewa się wzrostu przychodów, a duża część planuje zwiększenie zatrudnienia w 2015 r. – wynika z najnowszego raportu KPMG „Puls of economy 2014". KPMG przebadała szefów prawie 500 przedsiębiorstw z naszego regionu.

W sumie 39 proc. firm planuje wzrost zatrudniania, w tym 8 proc. chce zwiększyć liczbę pracowników aż o ponad 10 proc. Najbardziej wzrośnie popyt na pracę na Łotwie, w Czechach oraz w Polsce. W naszym kraju 43 proc. dużych przedsiębiorstw deklaruje rekrutację pracowników.

Nowe miejsca pracy

Już teraz zresztą sporo firm w Polsce ogłasza nabór na przyszły rok. Przykładowo IBM, który otworzył w Katowicach nową siedzibę Centrum Dostarczania Usług (głównie informatycznych), chce do końca 2015 r. zatrudnić 2 tys. osób. Zaledwie kilka dni temu fabryka Opla w Gliwicach poinformowała, że w przyszłym roku przyjmie ponad 300 nowych pracowników. Wzrost zatrudnienia, w sumie o 10 proc., wynika z uruchomienia produkcji kolejnej generacji opla astry. – Produkcja tego modelu planowana jest pod koniec 2015 roku, jednakże nowo zatrudnieni pracownicy podejmą pracę już na początku przyszłego roku – mówił Andrzej Korpak, dyrektor zakładu General...

Dostęp do treści Archiwum.rp.pl jest płatny.

Archiwum Rzeczpospolitej to wygodna wyszukiwarka archiwalnych tekstów opublikowanych na łamach dziennika od 1993 roku. Unikalne źródło wiedzy o Polsce i świecie, wzbogacone o perspektywę ekonomiczną i prawną.

Ponad milion tekstów w jednym miejscu.

Zamów dostęp do pełnego Archiwum "Rzeczpospolitej"

Zamów
Unikalna oferta
Wydanie: 9996

Wydanie: 9996

Spis treści
Zamów abonament