Używamy plików cookies, by ułatwić korzystanie z naszych serwisów.
Jeśli nie chcesz, by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki.

Szukaj w:
[x]
Prawo
[x]
Ekonomia i biznes
[x]
Informacje i opinie
ZAAWANSOWANE

Informatyczny blamaż w PKW

20 listopada 2014 | Kraj | Marcin Pieńkowski

Awaria systemu kompromituje Komisję. Podaje ona wyniki cząstkowe, choć nie dostała protokołów z regionów.

W trzy dni od wyborów Państwowa Komisja Wyborcza wciąż nie może policzyć głosów. Trudno wskazać nawet przybliżony termin, bo wiele wojewódzkich komisji wyborczych nie otrzymało jeszcze protokołów z powiatów. – Spłynęły do nas zaledwie trzy z 35 protokołów. Dwa odrzuciliśmy, bo zawierały błędy, trzeci weryfikujemy – mówi jeden z członków Wojewódzkiej Komisji Wyborczej w Poznaniu. Jak przyznaje, nie jest w stanie powiedzieć, kiedy komisja zakończy pracę.

Liczenie głosów utrudniają kolejne problemy z systemem informatycznym stworzonym przez firmę Nabino. Przykładem absurdów wynikających z jego błędów mogą być wyniki wyborów na prezydenta Szczecina. System PKW wskazał, że zamiast Piotra Krzystka ich zwycięzcą został Krzysztof Woźniak. Taki kandydat w ogóle nie startował na to stanowisko....

Dostęp do treści Archiwum.rp.pl jest płatny.

Archiwum Rzeczpospolitej to wygodna wyszukiwarka archiwalnych tekstów opublikowanych na łamach dziennika od 1993 roku. Unikalne źródło wiedzy o Polsce i świecie, wzbogacone o perspektywę ekonomiczną i prawną.

Ponad milion tekstów w jednym miejscu.

Zamów dostęp do pełnego Archiwum "Rzeczpospolitej"

Zamów
Unikalna oferta
Wydanie: 9996

Wydanie: 9996

Spis treści
Zamów abonament