Używamy plików cookies, by ułatwić korzystanie z naszych serwisów.
Jeśli nie chcesz, by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki.

Szukaj w:
[x]
Prawo
[x]
Ekonomia i biznes
[x]
Informacje i opinie
ZAAWANSOWANE

Jak należy rozumieć pojęcie należności licencyjnych

20 listopada 2014 | Prawo i praktyka | Jakub Wirski

CIT. Kwoty uzyskane ze sprzedaży know-how według umowy o unikaniu podwójnego opodatkowania zawartej między Polską a Austrią oraz Modelowej Konwencji OECD są opodatkowane według zasad określonych dla zysków z działalności gospodarczej albo z przeniesienia własności majątku.

Tak orzekł Wojewódzki Sąd Administracyjny w Łodzi w wyroku z 15 października 2014 r. (I SA/Łd 563/14).

Polska spółka kapitałowa zawarła z powiązaną austriacką spółką kapitałową umowę sprzedaży, na podstawie której spółka austriacka przeniosła na polską spółkę dwa rodzaje aktywów: aktywa niematerialne obejmujące tzw. kapitał kliencki, na który składają się umowy z klientami, prawa i obowiązki wynikające z tychże umów oraz „goodwill" (obejmujący bazę klientów, relacje z nimi, jak również kanały dystrybucji) oraz trwałe i obrotowe składniki majątku. Wynagrodzenie na rzecz austriackiej spółki z tytułu przeniesienia trwałych i obrotowych składników majątku zostało ustalone niezależnie od wynagrodzenia z tytułu przeniesienia aktywów niematerialnych. Polska spółka dysponuje certyfikatem rezydencji spółki austriackiej.

Organ podatkowy w wydanej interpretacji indywidualnej stanął na...

Dostęp do treści Archiwum.rp.pl jest płatny.

Archiwum Rzeczpospolitej to wygodna wyszukiwarka archiwalnych tekstów opublikowanych na łamach dziennika od 1993 roku. Unikalne źródło wiedzy o Polsce i świecie, wzbogacone o perspektywę ekonomiczną i prawną.

Ponad milion tekstów w jednym miejscu.

Zamów dostęp do pełnego Archiwum "Rzeczpospolitej"

Zamów
Unikalna oferta
Wydanie: 9996

Wydanie: 9996

Spis treści
Zamów abonament