Używamy plików cookies, by ułatwić korzystanie z naszych serwisów.
Jeśli nie chcesz, by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki.

Szukaj w:
[x]
Prawo
[x]
Ekonomia i biznes
[x]
Informacje i opinie
ZAAWANSOWANE

Magnes dla centrów usług

20 listopada 2014 | Ciekawa ekonomia

Polska wykonała duży skok w rankingu krajów najatrakcyjniejszych dla centrów usług biznesowych. W dwa lata awansowała aż o 13 pozycji – piszą eksperci A.T. Kearney.

Duże firmy i koncerny międzynarodowe szukają miejsc, gdzie warto ulokować centra usług biznesowych, np. księgowych czy zakupowych. W dobie globalizacji odległość od centrali przestała mieć duże znaczenie, ważniejsza jest wysokość płac i innych kosztów, dostępność wykwalifikowanej kadry, infrastruktura drogowa i telekomunikacyjna, podatki itp.

Na podstawie danych statystycznych i wywiadów z menedżerami globalnych firm A.T.Kearney co dwa lata przygotowuje ranking pt. „Global Services Location Index", oceniający atrakcyjność krajów dla lokowania centrów usług. Autorzy raportu biorą pod uwagę trzy kategorie atutów: atrakcyjność finansową, dostępność wykwalifikowanej kadry i...

Dostęp do treści Archiwum.rp.pl jest płatny.

Archiwum Rzeczpospolitej to wygodna wyszukiwarka archiwalnych tekstów opublikowanych na łamach dziennika od 1993 roku. Unikalne źródło wiedzy o Polsce i świecie, wzbogacone o perspektywę ekonomiczną i prawną.

Ponad milion tekstów w jednym miejscu.

Zamów dostęp do pełnego Archiwum "Rzeczpospolitej"

Zamów
Unikalna oferta
Wydanie: 9996

Wydanie: 9996

Spis treści
Zamów abonament