Używamy plików cookies, by ułatwić korzystanie z naszych serwisów.
Jeśli nie chcesz, by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki.

Szukaj w:
[x]
Prawo
[x]
Ekonomia i biznes
[x]
Informacje i opinie
ZAAWANSOWANE

Pierwszy krok w stronę Marsa

20 listopada 2014 | Nauka | Krzysztof Urbański
źródło: Rzeczpospolita

Kosmos | NASA rozpoczyna próby Oriona. Ale do dalekich podróży będzie on potrzebował modułu rodem z Europy - pisze Krzysztof Urbański.

Kapsuła Orion wystartuje z Centrum Kosmicznego im. Kennedy'ego 4 grudnia o godz. 13.05 (naszego czasu). Próba ma się zakończyć wodowaniem na Pacyfiku około 4,5 godziny później. Pojazd wyląduje 1000 kilometrów na południowy zachód od San Diego.

– To absolutnie najważniejsza rzecz, jaką nasza agencja ma zamiar zrobić w tym roku – powiedział William Hill, zastępca administratora NASA. – To jest naprawdę nasz pierwszy krok w podróży na Marsa. Zostaną sprawdzone podstawowe założenia konstrukcyjne pojazdu. Kluczową technologią, jaka będzie testowana, jest osłona termiczna, która chroni statek przed ogromną ilością ciepła wytwarzanego w momencie wejścia w...

Dostęp do treści Archiwum.rp.pl jest płatny.

Archiwum Rzeczpospolitej to wygodna wyszukiwarka archiwalnych tekstów opublikowanych na łamach dziennika od 1993 roku. Unikalne źródło wiedzy o Polsce i świecie, wzbogacone o perspektywę ekonomiczną i prawną.

Ponad milion tekstów w jednym miejscu.

Zamów dostęp do pełnego Archiwum "Rzeczpospolitej"

Zamów
Unikalna oferta
Wydanie: 9996

Wydanie: 9996

Spis treści
Zamów abonament