Używamy plików cookies, by ułatwić korzystanie z naszych serwisów.
Jeśli nie chcesz, by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki.

Szukaj w:
[x]
Prawo
[x]
Ekonomia i biznes
[x]
Informacje i opinie
ZAAWANSOWANE

Błyskawiczne operacje dla spieszących się

20 listopada 2014 | Moje Pieniądze
Przelewy natychmiastowe są coraz popularniejsze
źródło: Rzeczpospolita
Przelewy natychmiastowe są coraz popularniejsze

Transakcje. Przelewy natychmiastowe są wykorzystywane przede wszystkim do spłaty pożyczek, ale także do regulowania należności za zakupy online czy wycieczki typu last minute.

Polacy coraz chętniej korzystają z przelewów natychmiastowych. W październiku tego roku w Systemie Płatności  BlueCash (SPBC) wykonano prawie 157 tys. przelewów na łączną kwotę 124,5 mln zł. W porównaniu z ubiegłym rokiem liczba przelewów ekspresowych w tym systemie niemalże się podwoiła. Zdecydowana większość z nich (98 proc.) pokonuje drogę z jednego konta na drugie w czasie wynoszącym średnio 12 sekund.

Istota przelewu natychmiastowego polega na tym, że banki nie muszą czekać do kolejnych sesji rozliczeniowych (przychodzących i wychodzących), w których będą mogły dokonać wymiany informacji o transakcjach zleconych przez ich klientów. Zamiast...

Dostęp do treści Archiwum.rp.pl jest płatny.

Archiwum Rzeczpospolitej to wygodna wyszukiwarka archiwalnych tekstów opublikowanych na łamach dziennika od 1993 roku. Unikalne źródło wiedzy o Polsce i świecie, wzbogacone o perspektywę ekonomiczną i prawną.

Ponad milion tekstów w jednym miejscu.

Zamów dostęp do pełnego Archiwum "Rzeczpospolitej"

Zamów
Unikalna oferta
Wydanie: 9996

Wydanie: 9996

Spis treści
Zamów abonament