Używamy plików cookies, by ułatwić korzystanie z naszych serwisów.
Jeśli nie chcesz, by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki.

Szukaj w:
[x]
Prawo
[x]
Ekonomia i biznes
[x]
Informacje i opinie
ZAAWANSOWANE

Polska to raj dla hakerów

20 listopada 2014 | Ciekawa ekonomia
Cyberprzestępcy celują w energetykę i przemysł
źródło: Rzeczpospolita
Cyberprzestępcy celują w energetykę i przemysł

Internet | Najważniejsze polskie instytucje nie obronią się przed cyberprzestępcami. Jest gorzej niż w Estonii, którą hakerzy sparaliżowali na kilka dni – twierdzą eksperci.

michał duszczyk

Atak hakerski na Państwową Komisję Wyborczą obnażył słabość państwa w walce z cyberzagrożeniami. Rafał Jaczyński, ekspert ds. bezpieczeństwa cyfrowego PwC, nie jest tym zaskoczony. Przekonuje, że i inne instytucje publiczne mogą być równie łatwym celem dla hakerów.

Dopiero raczkujemy

– Poziom bezpieczeństwa systemów informatycznych w sektorze publicznym wymaga szczególnej uwagi. U nas ten poziom nie zawsze jest wystarczający – uważa Jaczyński.

Bardziej dosadny jest Janusz Skulich, dyrektor Rządowego Centrum Bezpieczeństwa. Jego zdaniem sytuacja jest bardzo poważna. – Nie ma co ukrywać, jesteśmy dopiero w wieku niemowlęcym w procesie budowy mechanizmów skutecznej obrony przed takimi cyfrowymi zagrożeniami – podkreśla Skulich....

Dostęp do treści Archiwum.rp.pl jest płatny.

Archiwum Rzeczpospolitej to wygodna wyszukiwarka archiwalnych tekstów opublikowanych na łamach dziennika od 1993 roku. Unikalne źródło wiedzy o Polsce i świecie, wzbogacone o perspektywę ekonomiczną i prawną.

Ponad milion tekstów w jednym miejscu.

Zamów dostęp do pełnego Archiwum "Rzeczpospolitej"

Zamów
Unikalna oferta
Wydanie: 9996

Wydanie: 9996

Spis treści
Zamów abonament