Używamy plików cookies, by ułatwić korzystanie z naszych serwisów.
Jeśli nie chcesz, by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki.

Szukaj w:
[x]
Prawo
[x]
Ekonomia i biznes
[x]
Informacje i opinie
ZAAWANSOWANE

Renta socjalna nie wyklucza prawa do świadczenia rehabilitacyjnego

20 listopada 2014 | Prawo i praktyka | Radosław Kaczmarek
Jak długo i ile pomocy
źródło: Rzeczpospolita
Jak długo i ile pomocy

ZDROWIE. W niektórych sytuacjach okres dany pracownikowi na odzyskanie zdolności do pracy jest zbyt krótki. Aby zakończyć leczenie, może on jednak skorzystać ze szczególnych przywilejów.

  • Od prawie pięciu miesięcy pracownik jest na zwolnieniu lekarskim. Przyznał, że zamierza złożyć dokumenty w sprawie świadczenia rehabilitacyjnego. Czy będzie miał do niego prawo, jeżeli ma ustalony stopień niepełnosprawności, w związku z którym przyznano mu rentę socjalną? – pyta czytelnik.

Renta socjalna przyznawana na podstawie ustawy z 12 marca 2004 r. o pomocy społecznej (tekst jedn. DzU z 2013 r., poz. 182 ze zm.) nie jest tą z tytułu niezdolności do pracy. Zatem osoba uprawniona do tego świadczenia może wnioskować o świadczenie rehabilitacyjne.

Osoba podlegająca ubezpieczeniu chorobowemu, która korzysta z pełnego 182- lub 270-dniowego okresu zasiłkowego i wciąż nie powraca do zdrowia, zgodnie z art. 18 ust. 1 ustawy z 25 czerwca 1999 r. o świadczeniach pieniężnych z ubezpieczenia społecznego w...

Dostęp do treści Archiwum.rp.pl jest płatny.

Archiwum Rzeczpospolitej to wygodna wyszukiwarka archiwalnych tekstów opublikowanych na łamach dziennika od 1993 roku. Unikalne źródło wiedzy o Polsce i świecie, wzbogacone o perspektywę ekonomiczną i prawną.

Ponad milion tekstów w jednym miejscu.

Zamów dostęp do pełnego Archiwum "Rzeczpospolitej"

Zamów
Unikalna oferta
Wydanie: 9996

Wydanie: 9996

Spis treści
Zamów abonament