Renta socjalna nie wyklucza prawa do świadczenia rehabilitacyjnego
ZDROWIE. W niektórych sytuacjach okres dany pracownikowi na odzyskanie zdolności do pracy jest zbyt krótki. Aby zakończyć leczenie, może on jednak skorzystać ze szczególnych przywilejów.
- Od prawie pięciu miesięcy pracownik jest na zwolnieniu lekarskim. Przyznał, że zamierza złożyć dokumenty w sprawie świadczenia rehabilitacyjnego. Czy będzie miał do niego prawo, jeżeli ma ustalony stopień niepełnosprawności, w związku z którym przyznano mu rentę socjalną? – pyta czytelnik.
Renta socjalna przyznawana na podstawie ustawy z 12 marca 2004 r. o pomocy społecznej (tekst jedn. DzU z 2013 r., poz. 182 ze zm.) nie jest tą z tytułu niezdolności do pracy. Zatem osoba uprawniona do tego świadczenia może wnioskować o świadczenie rehabilitacyjne.
Osoba podlegająca ubezpieczeniu chorobowemu, która korzysta z pełnego 182- lub 270-dniowego okresu zasiłkowego i wciąż nie powraca do zdrowia, zgodnie z art. 18 ust. 1 ustawy z 25 czerwca 1999 r. o świadczeniach pieniężnych z ubezpieczenia społecznego w...
Archiwum Rzeczpospolitej to wygodna wyszukiwarka archiwalnych tekstów opublikowanych na łamach dziennika od 1993 roku. Unikalne źródło wiedzy o Polsce i świecie, wzbogacone o perspektywę ekonomiczną i prawną.
Ponad milion tekstów w jednym miejscu.
Zamów dostęp do pełnego Archiwum "Rzeczpospolitej"
ZamówUnikalna oferta