Używamy plików cookies, by ułatwić korzystanie z naszych serwisów.
Jeśli nie chcesz, by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki.

Szukaj w:
[x]
Prawo
[x]
Ekonomia i biznes
[x]
Informacje i opinie
ZAAWANSOWANE

W rejestrze tylko flagowe pozycje

20 listopada 2014 | Dobra Firma | Dominika Mizielińska 
Izabela Plis
Jakie różnice
źródło: Rzeczpospolita
Jakie różnice

DZIAŁALNOŚĆ GOSPODARCZA. Będzie nowy wymóg ograniczania ujawnianej 
w KRS liczby przedmiotów prowadzonej działalności spółki według Polskiej Klasyfikacji Działalności (PKD) do dziesięciu pozycji.

Nadto konieczne będzie wskazanie w KRS, który z wpisanych dla danego podmiotu przedmiotów jego działalności jest przedmiotem przeważającym (na poziomie podklasy). Jest to zmiana o tyle istotna, że do 1 grudnia 2014 r. nie limitowano ilości wpisywanych do KRS rodzajów działalności PKD. Prowadziło to do sytuacji, w której spółki mają wpisane w rejestrze kilkanaście, a nawet kilkadziesiąt rodzajów PKD, z czego faktycznie wykonywanych jest tylko kilka.

Pojawia się jednak wątpliwość, czy nałożony limit będzie wystarczający dla podmiotów o szeroko zakrojonej działalności. W uzasadnieniu do projektu ustawy o KRS wyjaśniono, że limit ma na celu doprowadzenie do sytuacji, w której ujawniony w KRS przedmiot działalności odzwierciedla faktycznie wykonywaną przez spółki działalność....

Dostęp do treści Archiwum.rp.pl jest płatny.

Archiwum Rzeczpospolitej to wygodna wyszukiwarka archiwalnych tekstów opublikowanych na łamach dziennika od 1993 roku. Unikalne źródło wiedzy o Polsce i świecie, wzbogacone o perspektywę ekonomiczną i prawną.

Ponad milion tekstów w jednym miejscu.

Zamów dostęp do pełnego Archiwum "Rzeczpospolitej"

Zamów
Unikalna oferta
Wydanie: 9996

Wydanie: 9996

Spis treści
Zamów abonament