Używamy plików cookies, by ułatwić korzystanie z naszych serwisów.
Jeśli nie chcesz, by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki.

Szukaj w:
[x]
Prawo
[x]
Ekonomia i biznes
[x]
Informacje i opinie
ZAAWANSOWANE

Jaka cena, taki zakres usług

20 listopada 2014 | Moje Pieniądze

Banki | Pakiet medyczny oferowany posiadaczom kont osobistych może być tańszy niż indywidualny abonament wykupiony bezpośrednio w prywatnej przychodni.

Anna Ogonowska-rejer

W banku prowadzącym nasze konto osobiste nierzadko możemy wykupić pakiet medyczny albo medyczne usługi assistance. Zyskamy dzięki temu dostęp do prywatnej służby zdrowia.

Ale pakiet pakietowi nierówny. Zasadnicza różnica istnieje również między pakietem medycznym a medycznym assistance. Dlatego zanim zdecydujemy się na skorzystanie z oferty, zapoznajmy się dokładnie z jej zawartością.

Podstawowy lub rozbudowany

Pakiety medyczne, których zakres jest porównywalny z abonamentami w prywatnych przychodniach, proponują obecnie cztery banki: Deutsche Bank Polska, Citi Handlowy, BNP Paribas Bank i mBank. Ich propozycje dokładnie przedstawiamy w tabeli.

Generalnie pakiet medyczny umożliwia korzystanie z porad lekarzy, w tym specjalistów, z badań diagnostycznych, czasami nawet z zabiegów rehabilitacyjnych.

Wszystko zależy od wybranego wariantu; im bogatszy, tym na ogół wyższa cena pakietu. Za możliwość korzystania z prywatnej służby zdrowia płaci się w banku od 28 zł do 464 zł miesięcznie. Tak duża różnica w cenie to przede wszystkim efekt zróżnicowanego zakresu usług.

Najprostszy i najtańszy indywidualny abonament proponuje Citi Handlowy. Kosztuje on 28 zł miesięcznie pod warunkiem, że klient aktywnie korzysta z oferty produktowej banku; w przeciwnym razie opłata wynosi 38...

Dostęp do treści Archiwum.rp.pl jest płatny.

Archiwum Rzeczpospolitej to wygodna wyszukiwarka archiwalnych tekstów opublikowanych na łamach dziennika od 1993 roku. Unikalne źródło wiedzy o Polsce i świecie, wzbogacone o perspektywę ekonomiczną i prawną.

Ponad milion tekstów w jednym miejscu.

Zamów dostęp do pełnego Archiwum "Rzeczpospolitej"

Zamów
Unikalna oferta
Wydanie: 9996

Wydanie: 9996

Spis treści
Zamów abonament