Używamy plików cookies, by ułatwić korzystanie z naszych serwisów.
Jeśli nie chcesz, by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki.

Szukaj w:
[x]
Prawo
[x]
Ekonomia i biznes
[x]
Informacje i opinie
ZAAWANSOWANE

Biuro rachunkowe ma obowiązek składać e-formularze

22 kwietnia 2015 | Ekspert księgowego | Marek Barowicz
Kiedy wystarczą dane autoryzujące
źródło: Rzeczpospolita
Kiedy wystarczą dane autoryzujące

DANE | Część dokumentów składanych do urzędu skarbowego elektronicznie wymaga podpisu elektronicznego. Do wysłania niektórych wystarczą dane autoryzujące.

Obecnie, co do zasady, możliwe jest składanie w formie elektronicznej wszelkich deklaracji podatkowych. Złożenie deklaracji za pomocą środków komunikacji elektronicznej potwierdzane jest w formie dokumentu elektronicznego przez organ podatkowy, elektroniczną skrzynkę podawczą systemu teleinformatycznego administracji podatkowej lub portal podatkowy (art. 3a § 2 ordynacji podatkowej).

Obecnie deklaracje i informacje składane do urzędu skarbowego za pomocą środków komunikacji elektronicznej mogą być zatem podpisywane:

- bezpiecznym podpisem elektronicznym, weryfikowanym za pomocą ważnego kwalifikowanego certyfikatu – w przypadku dokumentów składanych przez osoby fizyczne i inne podmioty,

- danymi autoryzującymi, czyli podpisem elektronicznym, nieweryfikowanym za pomocą ważnego kwalifikowanego certyfikatu – w przypadku dokumentów składanych przez osoby fizyczne.

Kiedy wystarczą dane autoryzujące

Danymi autoryzującymi, czyli podpisem elektronicznym nieweryfikowanym za pomocą ważnego kwalifikowanego certyfikatu, mogą być podpisane następujące formularze

wysyłane przez podatnika będącego osobą fizyczną

VAT-7, VAT-7K, VAT-7D, deklaracja dla podatku od wydobycia niektórych kopalin P-KOP, AKC-4/AKC-4zo wraz z załącznikami, AKC-EN), AKC-WW, INF-A, INF-B, INF-C, INF-D, INF-F, INF-I, INF-J, INF-K, AKC-ST/AKC-STn, AKC-WG,...

Dostęp do treści Archiwum.rp.pl jest płatny.

Archiwum Rzeczpospolitej to wygodna wyszukiwarka archiwalnych tekstów opublikowanych na łamach dziennika od 1993 roku. Unikalne źródło wiedzy o Polsce i świecie, wzbogacone o perspektywę ekonomiczną i prawną.

Ponad milion tekstów w jednym miejscu.

Zamów dostęp do pełnego Archiwum "Rzeczpospolitej"

Zamów
Unikalna oferta
Wydanie: 10122

Wydanie: 10122

Spis treści
Zamów abonament