Używamy plików cookies, by ułatwić korzystanie z naszych serwisów.
Jeśli nie chcesz, by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki.

Szukaj w:
[x]
Prawo
[x]
Ekonomia i biznes
[x]
Informacje i opinie
ZAAWANSOWANE

Nie chcemy toczyć wojny cenowej

22 kwietnia 2015 | Ekonomia
autor zdjęcia: Robert Gardziński
źródło: Fotorzepa

Jean-Noël Reynaud | Polska jest dla nas obecnie centrum rozwijania biznesu w Europie Środkowej. Chcemy dzięki temu wzmocnić pozycję w Czechach, na Słowacji i Węgrzech 
– mówi Beacie Drewnowskiej prezes grupy alkoholowej Belvedere.

Rz: Co już zrobiliście, aby osiągnąć cele z ogłoszonej pod koniec 2014 r. strategii „Znów w grze 2018"?

W Polsce porozumieliśmy się z siecią handlową Carrefour Polska w sprawie sprzedaży sieci butików Galerie Alkoholi, choć wciąż czekamy na zgodę Urzędu Ochrony Konkurencji i Konsumentów. Rozpoczęliśmy także prace związane z modernizacją naszych zakładów produkujących wódkę w Starogardzie Gdańskim oraz w Obeliai na Litwie. Łączna wartość inwestycji sięga 20 mln euro.

Jakie inwestycje planujecie w Starogardzie Gdańskim?

Zakład w Starogardzie Gdańskim odgrywa kluczową rolę w Polsce. Brakuje mu jednak gorzelni. Dzięki rozbudowie będziemy kontrolować tam cały proces produkcji wódki, od zakupu zbóż po butelkowanie. Inwestycja poprawi także rentowność naszego biznesu w Polsce. W sumie unowocześnienie zakładów w Polsce i na Litwie powinno się przełożyć na wzrost EBITDA (zysk operacyjny plus amortyzacja – red.) o ponad 10 mln euro rocznie.

Zakład w Łańcucie będzie działał nadal?

To dla nas ważny zakład ze względu na długą historię. Nie mamy tam jednak dużych planów inwestycyjnych. Będzie on, tak jak do...

Dostęp do treści Archiwum.rp.pl jest płatny.

Archiwum Rzeczpospolitej to wygodna wyszukiwarka archiwalnych tekstów opublikowanych na łamach dziennika od 1993 roku. Unikalne źródło wiedzy o Polsce i świecie, wzbogacone o perspektywę ekonomiczną i prawną.

Ponad milion tekstów w jednym miejscu.

Zamów dostęp do pełnego Archiwum "Rzeczpospolitej"

Zamów
Unikalna oferta
Wydanie: 10122

Wydanie: 10122

Spis treści
Zamów abonament