Używamy plików cookies, by ułatwić korzystanie z naszych serwisów.
Jeśli nie chcesz, by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki.

Szukaj w:
[x]
Prawo
[x]
Ekonomia i biznes
[x]
Informacje i opinie
ZAAWANSOWANE

Jednorazową prowizję bankową rozlicza się w dniu ujęcia jej w księgach

27 kwietnia 2015 | Podatki | Agnieszka Sułkowska
Agnieszka
 Sułkowska
źródło: materiały prasowe
Agnieszka
 Sułkowska

Potrącenie wydatków pośrednich dla celów podatkowych jest niezależne od momentu ich zarachowania jako kosztów dla celów bilansowych. Potwierdził to po raz kolejny Naczelny Sąd Administracyjny.

Stroną sporu była spółka, która zaciągnęła kredyt i w związku z tym była zobowiązana do zapłaty na rzecz banku jednorazowej prowizji za jego uruchomienie. Spółka wniosła do fiskusa o potwierdzenie, że prowizja ta (jako tzw. koszt pośredni) może zostać ujęta w ciężar kosztów podatkowych jednorazowo w momencie jej poniesienia – rozumianego jako dzień, na który wydatek ten został ujęty w księgach rachunkowych.

Zdaniem spółki dla ustalenia momentu ujęcia omawianego wydatku w ciężar kosztów dla celów podatkowych nie powinien mieć znaczenia moment zarachowania takiego wydatku jako kosztu dla celów bilansowych (w sytuacji spółki prowizja rozliczana była dla celów bilansowych w...

Dostęp do treści Archiwum.rp.pl jest płatny.

Archiwum Rzeczpospolitej to wygodna wyszukiwarka archiwalnych tekstów opublikowanych na łamach dziennika od 1993 roku. Unikalne źródło wiedzy o Polsce i świecie, wzbogacone o perspektywę ekonomiczną i prawną.

Ponad milion tekstów w jednym miejscu.

Zamów dostęp do pełnego Archiwum "Rzeczpospolitej"

Zamów
Unikalna oferta
Wydanie: 10126

Wydanie: 10126

Spis treści

Druga strona

Zamów abonament