Używamy plików cookies, by ułatwić korzystanie z naszych serwisów.
Jeśli nie chcesz, by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki.

Szukaj w:
[x]
Prawo
[x]
Ekonomia i biznes
[x]
Informacje i opinie
ZAAWANSOWANE

Trzeba zadbać o ruch w pracy

27 kwietnia 2015 | Rzecz o nowoczesnym biurze

Badania dotyczące ergonomii miejsc pracy pokazują, że prawidłowe stanowiska pracy stanowią zdecydowaną mniejszość w polskich firmach. Z tego powodu częste są schorzenia kręgosłupa, urazy i inne choroby układu ruchu. W nowoczesnych biurach powinny być zastosowane różnorodne rozwiązania zamiast standardowych stanowisk.

Z ostatnich badań Ergotest firmy Fellowes wynika, że na 100 stanowisk komputerowych tylko dwa w pełni spełniają wymogi ergonomii, czyli są odpowiednio wyposażone i dopasowane do potrzeb pracowników. W wielu biurach jest złej jakości sprzęt komputerowy, nie ma dostępu do naturalnego światła, monitory są niewłaściwie ustawione, a krzesła nie zapewniają wygody i swobodnych ruchów.

Kluczem do sukcesu jest już nie tylko odpowiednie krzesło, ale również drobne zmiany, które budują przestrzeń sprzyjającą odrobinie ruchu.

W biurze powinny znajdować się strefy, w których można odbywać spotkania: najlepiej w pozycji stojącej, co nie tylko zapewnia niezbędną dawkę ruchu, ale również podnosi efektywność dyskusji i skraca czas spotkań. Doskonałą gimnastyką będzie też spacer do umieszczonej w odległej części...

Dostęp do treści Archiwum.rp.pl jest płatny.

Archiwum Rzeczpospolitej to wygodna wyszukiwarka archiwalnych tekstów opublikowanych na łamach dziennika od 1993 roku. Unikalne źródło wiedzy o Polsce i świecie, wzbogacone o perspektywę ekonomiczną i prawną.

Ponad milion tekstów w jednym miejscu.

Zamów dostęp do pełnego Archiwum "Rzeczpospolitej"

Zamów
Unikalna oferta
Wydanie: 10126

Wydanie: 10126

Spis treści

Druga strona

Zamów abonament