Używamy plików cookies, by ułatwić korzystanie z naszych serwisów.
Jeśli nie chcesz, by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki.

Szukaj w:
[x]
Prawo
[x]
Ekonomia i biznes
[x]
Informacje i opinie
ZAAWANSOWANE

Nie chcemy wydawać majątku na utrzymanie domu

27 kwietnia 2015 | Nieruchomości | Aneta Gawrońska

Miesięczne opłaty za nowe mieszkanie to ok. 6,5–8 zł 
za mkw. Do tego dochodzą koszty utrzymania garażu 60–100 zł.

– O wysokość opłat za mieszkania klienci pytają niemal zawsze – nie ukrywa Radosław Bieliński, rzecznik Dom Development. – Nie zdarza się jednak, by rezygnowali z zakupu wybranego lokalu ze względu na koszty eksploatacyjne. Chcą po prostu wiedzieć, ile będą płacić za utrzymanie nieruchomości. Pozwala im to zaplanować wydatki.

W cenie ekologia

Także Iwona Gajowniczek, dyrektor biura obsługi klienta w Budimex Nieruchomości zauważa, że kupujący mieszkania coraz częściej interesują się kosztami ich utrzymania. – Większość osób finansuje zakup kredytem, który jest sporym obciążeniem dla rodzinnego budżetu – tłumaczy Iwona Gajowniczek.

Eyal Keltsh, wiceprezes spółki Robyg, dodaje, że w Warszawie opłaty eksploatacyjne za mieszkania na nowych osiedlach są porównywalne. – My stawiamy na ekologiczne i ekonomiczne rozwiązania. Montujemy m.in. instalacje fotowoltaiczne. Energia jest przeznaczona na potrzeby części wspólnych - opowiada Eyal Keltsh. – Budynki mają czujniki ruchu i oświetlenie LED, co pozwala zmniejszyć wysokość opłat eksploatacyjnych.

Na osiedlu Wilno 2, budowanym przy ul. Bukowieckiej na Targówku przez Dom Development, miesięczne opłaty eksploatacyjne wynoszą...

Dostęp do treści Archiwum.rp.pl jest płatny.

Archiwum Rzeczpospolitej to wygodna wyszukiwarka archiwalnych tekstów opublikowanych na łamach dziennika od 1993 roku. Unikalne źródło wiedzy o Polsce i świecie, wzbogacone o perspektywę ekonomiczną i prawną.

Ponad milion tekstów w jednym miejscu.

Zamów dostęp do pełnego Archiwum "Rzeczpospolitej"

Zamów
Unikalna oferta
Wydanie: 10126

Wydanie: 10126

Spis treści

Druga strona

Zamów abonament