Używamy plików cookies, by ułatwić korzystanie z naszych serwisów.
Jeśli nie chcesz, by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki.

Szukaj w:
[x]
Prawo
[x]
Ekonomia i biznes
[x]
Informacje i opinie
ZAAWANSOWANE

Co nowego w prawie

27 kwietnia 2015 | Podatki | Krystyna Chrupkowa

W okresie objętym zestawieniem wyjątkowo mało opublikowano aktów prawnych, które mogłyby wzbudzić zainteresowanie podmiotów prowadzących działalność gospodarczą. To, co dało się wybrać, przedstawiamy poniżej.

PODATKI

- Prezydent RP ratyfikował protokół między rządem RP a rządem Zjednoczonych Emiratów Arabskich w sprawie unikania podwójnego opodatkowania i zapobieganiu uchylania się od opodatkowania w zakresie podatków od dochodu i majątku. Protokół wchodzi w życie 1 maja bieżącego roku (DzU z 5 marca, poz. 313).

- Z rozporządzenia ministra finansów wynika, że skoro w Polsce odbędzie się finał Ligi Europy UEFA 2015, to minister rezygnuje z poboru podatku od osób prawnych i podatku dochodowego od osób fizycznych zaangażowanych przy wykonywaniu pracy czy usług przy tym piłkarskim finale. Rozporządzenie obowiązuje od 24 marca (DzU z 9 marca, poz. 327).

- Minister finansów sporządził wykaz urzędów celnych i izb celnych, których odpowiednio naczelnicy i dyrektorzy są właściwi do wykonywania zadań w zakresie akcyzy na terytorium kraju. Określił także terytorialny zasięg tych urzędów i izb (DzU z 25 marca, poz. 423). Rozporządzenie weszło w życie 1 kwietnia br.

CHOROBY ZAWODOWE/WYPADKI

- W rozporządzeniu ministra pracy i polityki społecznej z 29 listopada 2002 roku w sprawie różnicowania stopy procentowej składki na ubezpieczenie z tytułu wypadków przy pracy i chorób zawodowych załącznik nr 2 otrzymał teraz brzmienie określone w załączniku do rozporządzenia z 18...

Dostęp do treści Archiwum.rp.pl jest płatny.

Archiwum Rzeczpospolitej to wygodna wyszukiwarka archiwalnych tekstów opublikowanych na łamach dziennika od 1993 roku. Unikalne źródło wiedzy o Polsce i świecie, wzbogacone o perspektywę ekonomiczną i prawną.

Ponad milion tekstów w jednym miejscu.

Zamów dostęp do pełnego Archiwum "Rzeczpospolitej"

Zamów
Unikalna oferta
Wydanie: 10126

Wydanie: 10126

Spis treści

Druga strona

Zamów abonament