Używamy plików cookies, by ułatwić korzystanie z naszych serwisów.
Jeśli nie chcesz, by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki.

Szukaj w:
[x]
Prawo
[x]
Ekonomia i biznes
[x]
Informacje i opinie
ZAAWANSOWANE

Natura do biura

27 kwietnia 2015 | Rzecz o nowoczesnym biurze
Nowoczesne i ostatnio chętnie wykorzystywane są zielone ściany we wnętrzach zwane ogrodami wertykalnymi
źródło: materiały prasowe
Nowoczesne i ostatnio chętnie wykorzystywane są zielone ściany we wnętrzach zwane ogrodami wertykalnymi

Odpowiednia aranżacja, kolorystyka, światło wpływają na to, czy pracownicy będą dobrze się czuli i efektywnie pracowali. Według psychologów główną przyczyną problemów zdrowotnych w miejscach pracy jest pozbawienie człowieka kontaktu z naturą.

W sytuacji gdy ograniczeniem jest mała powierzchnia użytkowa biura, idealnym rozwiązaniem jest np. tworzenie ścian z roślin.

Przeprowadzono wiele badań, które pokazują jak barwy działają na człowieka i jego samopoczucie. Biel ma działanie odprężające – podobnie jak kolor zielony, który działa kojąco przede wszystkim na wzrok. Niebieski zaś ma dobroczynny wpływ na układ nerwowy. Czerwony natomiast ma działanie odwrotne, ponieważ podnosi ciśnienie krwi i przyspiesza tętno. Sprawdzi się w biurach, w których pracownicy na co dzień wykonują dokładne i szczegółowe zadania. Jednak jeśli zadania wymagają kreatywności oraz nieszablonowego myślenia, błękit będzie lepszym wyborem. Badania pokazały, że różowy pozytywnie działa na kobiety, natomiast ciemnozielony motywuje mężczyzn. Warto zainwestować choćby w elementy różu w biurze, ponieważ wpływa pozytywnie na atmosferę. Z kolei,...

Dostęp do treści Archiwum.rp.pl jest płatny.

Archiwum Rzeczpospolitej to wygodna wyszukiwarka archiwalnych tekstów opublikowanych na łamach dziennika od 1993 roku. Unikalne źródło wiedzy o Polsce i świecie, wzbogacone o perspektywę ekonomiczną i prawną.

Ponad milion tekstów w jednym miejscu.

Zamów dostęp do pełnego Archiwum "Rzeczpospolitej"

Zamów
Unikalna oferta
Wydanie: 10126

Wydanie: 10126

Spis treści

Druga strona

Zamów abonament