Używamy plików cookies, by ułatwić korzystanie z naszych serwisów.
Jeśli nie chcesz, by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki.

Szukaj w:
[x]
Prawo
[x]
Ekonomia i biznes
[x]
Informacje i opinie
ZAAWANSOWANE

Kłopotliwy elementarz

27 kwietnia 2015 | Kraj | Artur Grabek

Nie ma wykonawcy książki dla drugoklasistów. Jedyna firma, która złożyła ofertę, chce sześć razy więcej pieniędzy, niż ma resort edukacji.

Elementarz dla klas drugich składa się z czterech oddzielnych części, z których dodatkowo wydzielono podzielony także na cztery części podręcznik do nauczania matematyki. To oznacza, że przy zakładanym przez Ministerstwo Edukacji nakładzie 600 tys. egzemplarzy trzeba wydrukować, spakować i rozwieźć do blisko 13 tys. szkół podstawowych 4,8 mln sztuk książek dla drugoklasistów. Dodatkowo MEN zaplanowało także dodruk i dystrybucję „Elementarza" dla pierwszoklasistów, co daje dodatkowo około pół miliona publikacji.

Pilne poszukiwania

Pod koniec ubiegłego roku ministerstwo rozpisało przetarg na realizację tego zadania. Pierwotnie termin składania ofert mijał 10 lutego, jednak ze względu na zmiany w warunkach zamówienia wydłużono go do 9 marca. Jednak do dziś przetarg nie został rozstrzygnięty. Dlaczego? Jak się nieoficjalnie dowiedzieliśmy, do konkursu zgłosił się tylko jeden oferent,...

Dostęp do treści Archiwum.rp.pl jest płatny.

Archiwum Rzeczpospolitej to wygodna wyszukiwarka archiwalnych tekstów opublikowanych na łamach dziennika od 1993 roku. Unikalne źródło wiedzy o Polsce i świecie, wzbogacone o perspektywę ekonomiczną i prawną.

Ponad milion tekstów w jednym miejscu.

Zamów dostęp do pełnego Archiwum "Rzeczpospolitej"

Zamów
Unikalna oferta
Wydanie: 10126

Wydanie: 10126

Spis treści

Druga strona

Zamów abonament