Używamy plików cookies, by ułatwić korzystanie z naszych serwisów.
Jeśli nie chcesz, by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki.

Szukaj w:
[x]
Prawo
[x]
Ekonomia i biznes
[x]
Informacje i opinie
ZAAWANSOWANE

Odwrócenie ról oferenta i oblata, czyli jak naruszyć dobre obyczaje

10 czerwca 2015 | Dobra Firma | Michał Kołutniak

To przedsiębiorca wychodzi z ofertą do klienta i jest nią związany, szczególnie wtedy gdy przedstawia mu do podpisania przygotowaną przez siebie umowę. Jeżeli klient ją zaakceptuje, to powinna ona od razu wejść w życie, bez potrzeby dodatkowego potwierdzania przez firmę.

„W terminie 48 godzin od otrzymania podpisanego przez klienta egzemplarza umowy organizator zobowiązany jest potwierdzić wszelkie istotne dane dotyczące imprezy turystycznej zawarte w umowie. Do tego czasu umowa podpisana przez klienta traktowana jest jako propozycja zawarcia umowy na warunkach opisanych w tym dokumencie. Umowa dochodzi do skutku po podpisaniu jej przez klienta i potwierdzeniu przyjęcia umowy przez organizatora i przekazaniu klientowi potwierdzenia organizatora na piśmie. W przypadku gdy organizator po otrzymaniu podpisanego przez klienta egzemplarza umowy w terminie 48...

Dostęp do treści Archiwum.rp.pl jest płatny.

Archiwum Rzeczpospolitej to wygodna wyszukiwarka archiwalnych tekstów opublikowanych na łamach dziennika od 1993 roku. Unikalne źródło wiedzy o Polsce i świecie, wzbogacone o perspektywę ekonomiczną i prawną.

Ponad milion tekstów w jednym miejscu.

Zamów dostęp do pełnego Archiwum "Rzeczpospolitej"

Zamów
Unikalna oferta
Wydanie: 10162

Wydanie: 10162

Spis treści
Zamów abonament