Używamy plików cookies, by ułatwić korzystanie z naszych serwisów.
Jeśli nie chcesz, by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki.

Szukaj w:
[x]
Prawo
[x]
Ekonomia i biznes
[x]
Informacje i opinie
ZAAWANSOWANE

Europejskie projekty wspierają polskie meblarstwo

10 czerwca 2015 | Meble Polskie

Już od ponad półtora roku Ogólnopolska Izba Gospodarcza Producentów Mebli jest polskim partnerem w trzech projektach współfinansowanych przez Unię Europejską z programu LifeLong Learning: Leonardo da Vinci.

Wszystkie programy mają na celu rozwijanie kompetencji pracowników sektora meblarskiego, jednak każdy z nich dotyczy rozwijania innych kwalifikacji i umiejętności. Podstawowym celem każdego z projektów jest opracowanie jednolitego programu szkoleń zawodowych, odpowiadającego wymaganiom wszystkich krajów unijnych. Gwarancją zapewnienia europejskiej jakości proponowanych szkoleń jest we wszystkich przypadkach uczestnictwo partnerów z krajów UE o zróżnicowanym stopniu rozwoju gospodarki.

Pierwszym z realizowanych projektów jest IQ for ECVET. Głównym celem projektu jest wsparcie systemu kształcenia i szkolenia zawodowego (VET) w krajach partnerskich Unii Europejskiej poprzez promowanie europejskiego systemu transferu osiągnięć w kształceniu i szkoleniu zawodowym (ECVET). W ramach projektu zostaną zebrane i opracowane w przejrzysty sposób informacje na temat wymaganych kompetencji w ramach sześciu profili zawodowych w zaangażowanych krajach (branża meblarska – dwa profile zawodowe,...

Dostęp do treści Archiwum.rp.pl jest płatny.

Archiwum Rzeczpospolitej to wygodna wyszukiwarka archiwalnych tekstów opublikowanych na łamach dziennika od 1993 roku. Unikalne źródło wiedzy o Polsce i świecie, wzbogacone o perspektywę ekonomiczną i prawną.

Ponad milion tekstów w jednym miejscu.

Zamów dostęp do pełnego Archiwum "Rzeczpospolitej"

Zamów
Unikalna oferta
Wydanie: 10162

Wydanie: 10162

Spis treści
Zamów abonament