Używamy plików cookies, by ułatwić korzystanie z naszych serwisów.
Jeśli nie chcesz, by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki.

Szukaj w:
[x]
Prawo
[x]
Ekonomia i biznes
[x]
Informacje i opinie
ZAAWANSOWANE

Katastrofę da się przewidzieć

10 czerwca 2015 | Rzecz o polityce
źródło: Rzeczpospolita
Paweł Majewski
autor zdjęcia: Waldemar Kompała
źródło: Fotorzepa
Paweł Majewski

Kopacz dogoniła Tuska z najgorszego okresu

paweł majewski

Po wyborach prezydenckich, gdy żadna z sondażowni nie przewidziała klęski Bronisława Komorowskiego, trudno uznać badania preferencji politycznych za jedyne wiarygodne źródło prognoz. Analitycy sceny politycznej mają jednak wiele narzędzi, którymi można się posłużyć, by spróbować oszacować werdykt wyborczy.

Dziś jesteśmy w sytuacji, w której trudno jednoznacznie ocenić sytuację poszczególnych partii. Wiadomo, że po przegranych wyborach prezydenckich zaczął się odpływ wyborców od rządzących, ale jaka jest jego skala? Według badania IBRiS z poniedziałku PO popiera 21 proc. badanych (jest trzecią siłą po PiS i Ruchu Kukiza). Z kolei wtorkowe badanie CBOS pokazuje, że PO utraciła pozycję lidera na rzecz PiS, ale ma 31 proc. i bezpieczną 16-punktową przewagę nad Kukizem.

W samych sondażach kryje się jednak sporo dodatkowych wskazań. IBRiS oprócz preferencji partyjnych bada też oceny pracy prezydenta i premier. W ostatnim pomiarze z 5 i 6...

Dostęp do treści Archiwum.rp.pl jest płatny.

Archiwum Rzeczpospolitej to wygodna wyszukiwarka archiwalnych tekstów opublikowanych na łamach dziennika od 1993 roku. Unikalne źródło wiedzy o Polsce i świecie, wzbogacone o perspektywę ekonomiczną i prawną.

Ponad milion tekstów w jednym miejscu.

Zamów dostęp do pełnego Archiwum "Rzeczpospolitej"

Zamów
Unikalna oferta
Wydanie: 10162

Wydanie: 10162

Spis treści
Zamów abonament