Używamy plików cookies, by ułatwić korzystanie z naszych serwisów.
Jeśli nie chcesz, by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki.

Szukaj w:
[x]
Prawo
[x]
Ekonomia i biznes
[x]
Informacje i opinie
ZAAWANSOWANE

Giełda ma swoje prawa

10 czerwca 2015 | Ekspert księgowego | Dominik Biel

Spółki notowane na GPW są zobligowane do publikacji raportów rocznych zawierających zbadane sprawozdanie finansowe przed datą jego zatwierdzenia.

- Spółka akcyjna, która jest notowana na Giełdzie Papierów Wartościowych w Warszawie, sporządza w związku z tym sprawozdania finansowe według Międzynarodowych Standardów Rachunkowości. Sprawozdanie finansowe za rok 2014 opublikowaliśmy 24 kwietnia 2015 r. na naszej stronie internetowej zgodnie z przepisami ciążącymi na jednostkach notowanych na rynku regulowanym GPW w Warszawie. Po dacie publikacji dotarły do nas informacje, z których wynika, że w już opublikowanym sprawozdaniu finansowym powinniśmy ująć rezerwę o istotnej wartości. Do dziś sprawozdanie nie zostało zatwierdzone przez zgromadzenie akcjonariuszy. Czy przed zatwierdzeniem sprawozdania powinniśmy umieścić stosowne korekty w opublikowanym sprawozdaniu finansowym? – pyta czytelnik.

Przepisy ustawy o rachunkowości i Międzynarodowych Standardów Rachunkowości odmiennie traktują opisany przez czytelnika problem.

Zgodnie z art. 54 ust. 1 ustawy o rachunkowości jednostka, która do dnia...

Dostęp do treści Archiwum.rp.pl jest płatny.

Archiwum Rzeczpospolitej to wygodna wyszukiwarka archiwalnych tekstów opublikowanych na łamach dziennika od 1993 roku. Unikalne źródło wiedzy o Polsce i świecie, wzbogacone o perspektywę ekonomiczną i prawną.

Ponad milion tekstów w jednym miejscu.

Zamów dostęp do pełnego Archiwum "Rzeczpospolitej"

Zamów
Unikalna oferta
Wydanie: 10162

Wydanie: 10162

Spis treści
Zamów abonament