Używamy plików cookies, by ułatwić korzystanie z naszych serwisów.
Jeśli nie chcesz, by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki.

Szukaj w:
[x]
Prawo
[x]
Ekonomia i biznes
[x]
Informacje i opinie
ZAAWANSOWANE

Zapomnij o tanim kredycie

06 lipca 2015 | Nieruchomości | Grażyna Błaszczak
autor zdjęcia: Paweł Gałka
źródło: Rzeczpospolita
Oferty kredytów hipotecznych
źródło: Rzeczpospolita
Oferty kredytów hipotecznych

Nie chcesz płacić prowizji? To dostaniesz wysoką marżę. Chcesz niską marżę? Musisz wykupić dodatkowe produkty. 
Banki nie rozpieszczają kupujących mieszkania za pożyczone.

– Kredyt hipoteczny to złożony produkt. O jego cenie decydują nie tylko marża, oprocentowanie oraz prowizja, ale także ubezpieczenia i inne produkty dodatkowe. Trudno więc jednoznacznie ocenić, który bank ma najkorzystniejsze warunki kredytowe, gdyż dla jednego kredytobiorcy istotne będą niskie koszty lub brak kosztów związanych z uruchomieniem kredytu, nawet za cenę wyższej raty, a dla innej osoby ważna jest jak najniższa rata. Konsekwencją tego mogą być zwiększone koszty związane z przyznaniem kredytu – tłumaczy Michał Krajkowski, główny analityk firmy Notus Doradcy Finansowi.

Jak szukać

Z analiz Notusa wynika, że jeśli poszukujemy kredytu bez prowizji za jego udzielenie, warto zwrócić uwagę na oferty Eurobanku i ING. W tych instytucjach kosztem podwyższonej marży – co oznacza większą ratę – można zaciągnąć kredyt bez płacenia prowizji.

– Przykładowo: w Eurobanku kredyt bez prowizji oznacza marżę wyższą o 0,3 pp. W ING, chcąc uniknąć zapłacenia prowizji i w sytuacji, gdy nie chcemy korzystać z ubezpieczenia na życie, musimy liczyć się z podwyższeniem marży o 0,4 pkt proc. – mówi Michał Krajkowski. – Jeśli jednak priorytetem jest niska rata, nawet kosztem wysokiej prowizji, warto zwrócić uwagę na ofertę BPH, gdzie zapłacimy prowizję na poziomie 5 proc., ale możemy uzyskać marżę nawet poniżej 1 pkt proc.

Analityk dodaje, że jest to oferta,...

Dostęp do treści Archiwum.rp.pl jest płatny.

Archiwum Rzeczpospolitej to wygodna wyszukiwarka archiwalnych tekstów opublikowanych na łamach dziennika od 1993 roku. Unikalne źródło wiedzy o Polsce i świecie, wzbogacone o perspektywę ekonomiczną i prawną.

Ponad milion tekstów w jednym miejscu.

Zamów dostęp do pełnego Archiwum "Rzeczpospolitej"

Zamów
Unikalna oferta
Wydanie: 10184

Wydanie: 10184

Spis treści
Zamów abonament