Używamy plików cookies, by ułatwić korzystanie z naszych serwisów.
Jeśli nie chcesz, by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki.

Szukaj w:
[x]
Prawo
[x]
Ekonomia i biznes
[x]
Informacje i opinie
ZAAWANSOWANE

Poznański sposób na rowery

06 lipca 2015 | Życie Wielkopolski | Maciej Rudke
autor zdjęcia: Bartosz Jankowski
źródło: Fotorzepa

Moda na dwa kółka dotarła do stolicy Wielkopolski, a miasto aktywnie wspomaga jej popularyzację.

Prezydent Poznania Jacek Jaśkowiak jest już niemalże symbolem osoby dojeżdżającej do pracy rowerem, i to bez względu na warunki pogodowe. Jednak w samej stolicy Wielkopolski popularyzacja na większą skalę tego środka transportu dopiero nabiera tempa.

– Jednym z priorytetów władz Poznania jest popularyzacja tego środka lokomocji. Dlatego powołaliśmy oficera rowerowego, którego zadaniem będzie najpierw przeprowadzenie dużego audytu stanu infrastruktury rowerowej w Poznaniu i zwyczajów rowerowych jego mieszkańców. Na tej podstawie przygotujemy działania na przyszłość, aby zwiększyć liczbę mieszkańców przesiadających się na rowery – mówi Paweł Marciniak, p.o. rzecznika prasowego Poznania.

Praca u podstaw

Przeprowadzone przez ratusz w 2014 r. badania pokazują, że tylko 4 proc. poznaniaków wybiera rower jako sposób dojazdu do pracy lub szkoły. – Chcę, żeby nowy cel został wyznaczony w tym roku, jesteśmy jeszcze przed miejską dyskusją na ten temat. Moim zdaniem przejmowanie przez rower 1 procenta ruchu rocznie, a więc dojście do ok. 9 proc. w 2020 r.,...

Dostęp do treści Archiwum.rp.pl jest płatny.

Archiwum Rzeczpospolitej to wygodna wyszukiwarka archiwalnych tekstów opublikowanych na łamach dziennika od 1993 roku. Unikalne źródło wiedzy o Polsce i świecie, wzbogacone o perspektywę ekonomiczną i prawną.

Ponad milion tekstów w jednym miejscu.

Zamów dostęp do pełnego Archiwum "Rzeczpospolitej"

Zamów
Unikalna oferta
Wydanie: 10184

Wydanie: 10184

Spis treści
Zamów abonament