Używamy plików cookies, by ułatwić korzystanie z naszych serwisów.
Jeśli nie chcesz, by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki.

Szukaj w:
[x]
Prawo
[x]
Ekonomia i biznes
[x]
Informacje i opinie
ZAAWANSOWANE

Rzecznicy patentowi tracą monopol

06 lipca 2015 | Prawo | Adam Ferenc

Adwokaci i radcowie prawni będą mogli występować w sprawach dotyczących ochrony znaków towarowych. Ustawodawcy zabrakło odwagi, by dać im szersze uprawnienia – pisze prawnik z Katowic.

Na ostatnim czerwcowym posiedzeniu Sejm zakończył prace nad tzw. III ustawą deregulacyjną obejmującą m.in. zasady wykonywania zawodu rzecznika patentowego. Ostatecznie uchwalone przez Sejm brzmienie art. 236 prawa własności przemysłowej stanowi de facto dalszą regulację usług świadczonych przez rzeczników zamiast ich deregulacji.

W myśl uchwalonych przepisów do monopolu rzeczników patentowych (korporacji liczącej zaledwie ok. 900 członków, z czego tylko 500 jest aktywnych zawodowo) zostaną wkrótce zaliczone usługi związane z ubieganiem się o ochronę „produktów leczniczych" oraz „produktów ochrony roślin" – obecnie świadczone swobodnie, na...

Dostęp do treści Archiwum.rp.pl jest płatny.

Archiwum Rzeczpospolitej to wygodna wyszukiwarka archiwalnych tekstów opublikowanych na łamach dziennika od 1993 roku. Unikalne źródło wiedzy o Polsce i świecie, wzbogacone o perspektywę ekonomiczną i prawną.

Ponad milion tekstów w jednym miejscu.

Zamów dostęp do pełnego Archiwum "Rzeczpospolitej"

Zamów
Unikalna oferta
Wydanie: 10184

Wydanie: 10184

Spis treści
Zamów abonament