Używamy plików cookies, by ułatwić korzystanie z naszych serwisów.
Jeśli nie chcesz, by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki.

Szukaj w:
[x]
Prawo
[x]
Ekonomia i biznes
[x]
Informacje i opinie
ZAAWANSOWANE

Chcesz wynająć taniej, szukaj teraz

06 lipca 2015 | Ekonomia | Grażyna Błaszczak

W największych miastach najem mieszkań 
może kosztować dziś więcej niż rok temu. Czynsze wywoławcze poszły w górę nawet o 100 – 150 zł miesięcznie.

Na rynek mieszkań z drugiej ręki w Warszawie w najbliższych miesiącach będzie wpływał popyt na mieszkania pod wynajem. W wakacyjnych miesiącach studenci zaczną bowiem poszukiwać zakwaterowania na nadchodzący rok akademicki – twierdzą pośrednicy. A koszty najmu w stolicy – w porównaniu z analogicznym okresem ubiegłego roku, wzrosły.

– Wyższe są również ceny transakcyjne mieszkań, choć może być to chwilowa tendencja na rynku – mówi Marcin Jańczuk, ekspert agencji Metrohouse.

Marta Kosińska z Szybko.pl. przyznaje, że w tym roku osoby poszukujące lokali do wynajęcia nie mają powodów do zadowolenia. – W czerwcu na stołecznym rynku koszty wynajmu są zauważalnie wyższe niż przed rokiem. Średni koszt wynajęcia kawalerki jest o 140 zł wyższy niż latem 2014 r. i wynosi 1560 zł miesięcznie – podaje Marta Kosińska.

Za popularne wśród studentów mieszkania dwu- i trzypokojowe również trzeba zapłacić więcej i jest to odpowiednio: 2060 i 2950 zł miesięcznie. Jej zdaniem osoby, które poszukiwania rozpoczną już w lipcu, mogą liczyć na szerszy wybór mieszkań. W tym czasie zarówno ilość dostępnych ofert, lokalizacja, a także kwoty są bardziej zróżnicowane. Później ceny rosną i zmniejsza się liczba wolnych atrakcyjnych lokalizacji.

Więcej pod Wawelem

Zdaniem pośredników w najbliższych miesiącach...

Dostęp do treści Archiwum.rp.pl jest płatny.

Archiwum Rzeczpospolitej to wygodna wyszukiwarka archiwalnych tekstów opublikowanych na łamach dziennika od 1993 roku. Unikalne źródło wiedzy o Polsce i świecie, wzbogacone o perspektywę ekonomiczną i prawną.

Ponad milion tekstów w jednym miejscu.

Zamów dostęp do pełnego Archiwum "Rzeczpospolitej"

Zamów
Unikalna oferta
Wydanie: 10184

Wydanie: 10184

Spis treści
Zamów abonament