Używamy plików cookies, by ułatwić korzystanie z naszych serwisów.
Jeśli nie chcesz, by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki.

Szukaj w:
[x]
Prawo
[x]
Ekonomia i biznes
[x]
Informacje i opinie
ZAAWANSOWANE

Urządzenia mobilne ostro do przodu

06 lipca 2015 | Ekonomia
Prognozy dla rynku mobilnych urządzeń na świecie
źródło: Rzeczpospolita
Prognozy dla rynku mobilnych urządzeń na świecie

Za cztery lata tablet będzie mieć co czwarty człowiek na świecie, a smartfona więcej niż połowa ludzi. To zmienia nie tylko sposób działania mediów, ale i przedsiębiorstw.

magdalena lemańska

Z najnowszych prognoz PwC wynika, że do 2019 r. liczba tabletów używanych na całym świecie prawie się potroi. Optymizmu analityków nie studzi nawet I kw. tego roku, gdy po raz pierwszy sprzedaż tych urządzeń spadła.

Za cztery lata własny tablet będzie miał co czwarty mieszkaniec planety. Oznacza to, że w użyciu będzie 1,46 miliarda urządzeń.

Tablety i tzw. urządzenia 2 w 1 (z klawiaturą) trafią w ten sposób pod strzechy, ale też już teraz zadomowiły się na dobre w firmach. Analitycy IDC uważają, że według ich szacunków tablet jest jedynym urządzeniem wykorzystywanym w pracy przez 40 proc. osób, które otrzymały go od firmy w celach zawodowych. Konkurencją dla tabletów są wygodniejsze...

Dostęp do treści Archiwum.rp.pl jest płatny.

Archiwum Rzeczpospolitej to wygodna wyszukiwarka archiwalnych tekstów opublikowanych na łamach dziennika od 1993 roku. Unikalne źródło wiedzy o Polsce i świecie, wzbogacone o perspektywę ekonomiczną i prawną.

Ponad milion tekstów w jednym miejscu.

Zamów dostęp do pełnego Archiwum "Rzeczpospolitej"

Zamów
Unikalna oferta
Wydanie: 10184

Wydanie: 10184

Spis treści
Zamów abonament