Używamy plików cookies, by ułatwić korzystanie z naszych serwisów.
Jeśli nie chcesz, by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki.

Szukaj w:
[x]
Prawo
[x]
Ekonomia i biznes
[x]
Informacje i opinie
ZAAWANSOWANE

Przybywa wielbicieli Putina

09 września 2015 | Kraj | Wiktor Ferfecki
Przed Legionem Patriotów na scenie politycznej była już prorosyjska partia Zmiana Mateusza Piskorskiego (na zdjęciu, luty 2015 r.)
autor zdjęcia: Tomasz Gzell
źródło: PAP
Przed Legionem Patriotów na scenie politycznej była już prorosyjska partia Zmiana Mateusza Piskorskiego (na zdjęciu, luty 2015 r.)

Powstała kolejna prorosyjska partia. Założył ją reżyser zwany kiedyś „nadzieją polskiego kina".

– Gdyby Polska miała takiego prezydenta jak Putin, byłaby potęgą. Potrzebujemy silnej ręki – mówi Konrad Niewolski.

Na początku XXI wieku wyreżyserował m.in. „Symetrię", „Palimpsest" i „Job, czyli ostatnią szarą komórkę". Obsadzał takich aktorów jak Andrzej Chyra i Borys Szyc, jednak dziewięć lat temu wycofał się z działalności artystycznej i zajął biznesem. Właśnie wraca jako polityk. Zarejestrował w sądzie partię Legion Patriotów.

Niewolski mówi, że politykę traktuje poważnie. – Postanowiłem, że coś trzeba zmienić w Polsce, gdy pewnego dnia zauważyłem starszych ludzi, liczących bilon w aptece – wyjaśnia. Dlatego jego partia głosi hasła socjalne. Opowiada się za walką z międzynarodowymi korporacjami, zniesieniem barier awansu społecznego i obniżeniem podatku dochodowego.

Jednak przede wszystkim Legion Patriotów wyraźnie akcentuje swoją prorosyjskość. – Powinniśmy trzymać ze Słowianami, a nie być pieskiem...

Dostęp do treści Archiwum.rp.pl jest płatny.

Archiwum Rzeczpospolitej to wygodna wyszukiwarka archiwalnych tekstów opublikowanych na łamach dziennika od 1993 roku. Unikalne źródło wiedzy o Polsce i świecie, wzbogacone o perspektywę ekonomiczną i prawną.

Ponad milion tekstów w jednym miejscu.

Zamów dostęp do pełnego Archiwum "Rzeczpospolitej"

Zamów
Unikalna oferta
Wydanie: 10239

Wydanie: 10239

Spis treści
Zamów abonament