Używamy plików cookies, by ułatwić korzystanie z naszych serwisów.
Jeśli nie chcesz, by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki.

Szukaj w:
[x]
Prawo
[x]
Ekonomia i biznes
[x]
Informacje i opinie
ZAAWANSOWANE

Spółki muszą poszerzać swoją ofertę

09 września 2015 | Europa 500
źródło: Rzeczpospolita

Widać coraz większe przenikanie się sektora mediowego i telekomunikacyjnego.

katarzyna kucharczyk

Sektor TMT, czyli technologie, media i telekomunikacja, nie jest zbyt licznie reprezentowany w rankingu. W tym roku na liście znalazło się niewiele ponad 30 firm. Największą jest czeski Foxconn, z przychodami przekraczającymi 4,3 mld euro. Natomiast najliczniej reprezentowaną grupą są telekomy z Orange na czele. Ubiegłoroczne przychody tej firmy przekroczyły 2,9 mld euro i były o 5 proc. niższe niż rok wcześniej. Na ten rok analitycy spodziewają się spadku obrotów o 3 proc., ze względu na dalsze kurczenie się segmentu telefonii stacjonarnej.

Duża presja na ceny powoduje, że nawet wiodącym graczom trudno pokazywać dobre wyniki. Nie rezygnują jednak z inwestycji w sieć zarówno komórkową, jak i stacjonarną, żeby przyciągnąć klientów wysoką jakością usług. Poszerzają też ofertę, dodając usługi finansowe, sprzedaż energii czy wirtualne dyski...

Dostęp do treści Archiwum.rp.pl jest płatny.

Archiwum Rzeczpospolitej to wygodna wyszukiwarka archiwalnych tekstów opublikowanych na łamach dziennika od 1993 roku. Unikalne źródło wiedzy o Polsce i świecie, wzbogacone o perspektywę ekonomiczną i prawną.

Ponad milion tekstów w jednym miejscu.

Zamów dostęp do pełnego Archiwum "Rzeczpospolitej"

Zamów
Unikalna oferta
Wydanie: 10239

Wydanie: 10239

Spis treści
Zamów abonament