Używamy plików cookies, by ułatwić korzystanie z naszych serwisów.
Jeśli nie chcesz, by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki.

Szukaj w:
[x]
Prawo
[x]
Ekonomia i biznes
[x]
Informacje i opinie
ZAAWANSOWANE

Firmy polubiły CSR

09 września 2015 | Europa 500
Irena Pichola, Deloitte
źródło: Rzeczpospolita
Irena Pichola, Deloitte

Ponad 40 proc. największych spółek regionu, które odpowiedziały na nasze pytania dotyczące zrównoważonego rozwoju, mierzy swój wpływ na gospodarkę, społeczeństwo i środowisko.

Irena Pichola, Deloitte

Zrównoważony rozwój to nie przelotna moda czy też dodatek do działalności biznesowej, to model biznesowy, który po prostu należy wcielić w życie – uważa Jacek Krawiec, prezes PKN Orlen, od lat niezmiennie największej spółki w Europie Środkowej.

Z jego opinią zgadza się większość szefów czołowych firm regionu, których po raz pierwszy poprosiliśmy o komentarz w sprawie zrównoważonego rozwoju. Koncepcja ta to nie pieśń przyszłości, tylko stały element działalności największych środkowoeuropejskich przedsiębiorstw.

Zrównoważony rozwój w liczbach

Ich szefowie deklarują, że efektywna realizacja działań z zakresu zrównoważonego rozwoju jest kluczem do długotrwałego sukcesu biznesowego, dlatego powinna być ściśle powiązana ze strategią firmy. Przestrzeganie zasad odpowiedzialnego biznesu, poszanowanie praw człowieka i uwzględnienie oczekiwań interesariuszy w procesach decyzyjnych przekłada się na wzmocnione relacje z partnerami biznesowymi, klientami oraz budowanie wartości firmy....

Dostęp do treści Archiwum.rp.pl jest płatny.

Archiwum Rzeczpospolitej to wygodna wyszukiwarka archiwalnych tekstów opublikowanych na łamach dziennika od 1993 roku. Unikalne źródło wiedzy o Polsce i świecie, wzbogacone o perspektywę ekonomiczną i prawną.

Ponad milion tekstów w jednym miejscu.

Zamów dostęp do pełnego Archiwum "Rzeczpospolitej"

Zamów
Unikalna oferta
Wydanie: 10239

Wydanie: 10239

Spis treści
Zamów abonament