Używamy plików cookies, by ułatwić korzystanie z naszych serwisów.
Jeśli nie chcesz, by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki.

Szukaj w:
[x]
Prawo
[x]
Ekonomia i biznes
[x]
Informacje i opinie
ZAAWANSOWANE

Pod sztandarem repolonizacji

09 września 2015 | Europa 500
źródło: Rzeczpospolita
źródło: Rzeczpospolita

PZU | Laureat nagrody Index of Success w kategorii rozwój i stabilność. Największy polski ubezpieczyciel chce przejąć i połączyć co najmniej trzy banki.

Mateusz Pawlak

Pod koniec maja największy polski ubezpieczyciel kupił za 1,6 mld zł 25-proc. pakiet Alior Banku. Obecnie Alior jest 13. pod względem wielkości bankiem na rynku, ale szybko zwiększa swoje udziały. Robił to wyłącznie drogą wzrostu organicznego, ale niedawno przejął Meritum Bank. Ma prawie 3 mln klientów. W sierpniu transakcja przejęcia Aliora otrzymała błogosławieństwo Urzędu Ochrony Konkurencji i Konsumentów.

– Jesteśmy w procesie uzyskiwania zgód. W ciągu miesiąca, dwóch powinniśmy zamknąć postępowanie w Polsce – mówił podczas prezentacji półrocznych wyników członek zarządu PZU Przemysław Dąbrowski.

W stronę bankowości

Jednak przejęcie Aliora przez PZU to dopiero preludium do budowy prawdziwego bankowego giganta. PZU chce stworzyć piąty co do wielkości aktywów bank w Polsce. Wymaga to osiągnięcie ok. 100 mld zł aktywów.

Prezes...

Dostęp do treści Archiwum.rp.pl jest płatny.

Archiwum Rzeczpospolitej to wygodna wyszukiwarka archiwalnych tekstów opublikowanych na łamach dziennika od 1993 roku. Unikalne źródło wiedzy o Polsce i świecie, wzbogacone o perspektywę ekonomiczną i prawną.

Ponad milion tekstów w jednym miejscu.

Zamów dostęp do pełnego Archiwum "Rzeczpospolitej"

Zamów
Unikalna oferta
Wydanie: 10239

Wydanie: 10239

Spis treści
Zamów abonament