Używamy plików cookies, by ułatwić korzystanie z naszych serwisów.
Jeśli nie chcesz, by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki.

Szukaj w:
[x]
Prawo
[x]
Ekonomia i biznes
[x]
Informacje i opinie
ZAAWANSOWANE

Korporacje kuszą szansą rozwoju

09 września 2015 | Ekonomia
W polskich centrach logistycznych Amazona już 130 pracowników podstawowych stanowisk awansowało na stanowiska  kierowników zespołów
źródło: materiały prasowe
W polskich centrach logistycznych Amazona już 130 pracowników podstawowych stanowisk awansowało na stanowiska kierowników zespołów
Studenci doceniają atuty kariery w korporacjach
źródło: Rzeczpospolita
Studenci doceniają atuty kariery w korporacjach

Polscy studenci najchętniej pracowaliby w międzynarodowych firmach, które przyciągają atrakcyjną płacą i perspektywą ciekawej kariery.

Anita Błaszczak

– Międzynarodowe korporacje oferują zazwyczaj większe wynagrodzenie, międzynarodowe środowisko pracy i dobre perspektywy rozwoju kariery. Są to jednocześnie firmy, które przykładają dużą wagę do kwestii kultury organizacji, zapewniając bogaty pakiet benefitów czy współpłacenie za studia i kursy – twierdzi Tomasz Krzywicki, dyrektor generalny polskiego oddziału firmy Universum, komentując opinie polskich studentów uczestniczących w tegorocznym badaniu Universum Talent Survey.

Na pytanie o plany zawodowe po studiach najwięcej, bo 31 proc., uczestników ankiety, wskazało pracę w międzynarodowej firmie. Młodzi Polacy nie byli tu wyjątkiem – podobny odsetek amatorów globalnych firm występuje w Kanadzie i Rosji. Jeszcze częściej chęć pracy w międzynarodowych korporacjach deklarują studenci w takich krajach, jak Niemcy, Wielka Brytania czy Francja (wśród młodych Francuzów odsetek chętnych sięga 65 proc.).

Dojrzeć do roli szefa

Jak zaznacza Tomasz Krzywicki, większość międzynarodowych korporacji, które już od lat są przyzwyczajone do...

Dostęp do treści Archiwum.rp.pl jest płatny.

Archiwum Rzeczpospolitej to wygodna wyszukiwarka archiwalnych tekstów opublikowanych na łamach dziennika od 1993 roku. Unikalne źródło wiedzy o Polsce i świecie, wzbogacone o perspektywę ekonomiczną i prawną.

Ponad milion tekstów w jednym miejscu.

Zamów dostęp do pełnego Archiwum "Rzeczpospolitej"

Zamów
Unikalna oferta
Wydanie: 10239

Wydanie: 10239

Spis treści
Zamów abonament