Używamy plików cookies, by ułatwić korzystanie z naszych serwisów.
Jeśli nie chcesz, by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki.

Szukaj w:
[x]
Prawo
[x]
Ekonomia i biznes
[x]
Informacje i opinie
ZAAWANSOWANE

Platformy startowe pobudzą przedsiębiorczość w Polsce wschodniej

07 października 2015 | Dobra Firma | Michał Kołtuniak

Prawie 25 mln zł otrzymają parki technologiczne, inkubatory przedsiębiorczości i inne tego typu podmioty 
na stworzenie jak najlepszych warunków do rozwoju nowych firm i udzielanie im pomocy w początkowym okresie działalności.

Platformy startowe dla nowych pomysłów to część programu „Polska wschodnia" zasilanego funduszami unijnymi. Oprócz wielu innych celów ma się on przyczynić do powstania nowych, opartych na ciekawych, innowacyjnych pomysłach przedsiębiorstw. I właśnie to zadanie ma być realizowane w ramach tzw. działania 1.1.

Składa się ono z dwóch części. W trakcie realizacji pierwszej na obszarze makroregionu (województwa: warmińsko-mazurskie, podlaskie, lubelskie, podkarpackie i świętokrzyskie) mają powstać lub rozwinąć się programy kompleksowej akceleracji nowych pomysłów biznesowych. Chodzi o wypracowanie spójnych i całościowych programów wsparcia dla osób z ciekawymi pomysłami. Tak, aby później każda osoba, która ma wizję rozwoju własnej działalności gospodarczej, mogła przyjść i taką ideę przedstawić. A następnie, jeżeli zostanie ona pozytywnie oceniona przez grono wybranych ekspertów, skorzystać z różnorodnego wsparcia. To wszystko będzie się odbywać w ramach drugiej części działania 1.1., czyli wtedy, gdy już powstaną platformy startowe. Ale najpierw Polska Agencja Rozwoju Przedsiębiorczości dokona ich wyboru dzięki ogłoszonemu konkursowi.

Inkubatory na start

W pierwszym etapie do gry muszą się włączyć ośrodki innowacji typu: parki naukowo-technologiczne, parki naukowe, parki technologiczne lub inkubatory...

Dostęp do treści Archiwum.rp.pl jest płatny.

Archiwum Rzeczpospolitej to wygodna wyszukiwarka archiwalnych tekstów opublikowanych na łamach dziennika od 1993 roku. Unikalne źródło wiedzy o Polsce i świecie, wzbogacone o perspektywę ekonomiczną i prawną.

Ponad milion tekstów w jednym miejscu.

Zamów dostęp do pełnego Archiwum "Rzeczpospolitej"

Zamów
Unikalna oferta
Wydanie: 10263

Wydanie: 10263

Spis treści

Publicystyka, Opinie

Zamów abonament