Używamy plików cookies, by ułatwić korzystanie z naszych serwisów.
Jeśli nie chcesz, by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki.

Szukaj w:
[x]
Prawo
[x]
Ekonomia i biznes
[x]
Informacje i opinie
ZAAWANSOWANE

Najlepsi nie krzyczą

07 października 2015 | Rzecz o prawie | Włodzimierz Chróścik
źródło: materiały prasowe

W mediach toczy się ostatnio ciekawa debata. Dotyczy wzajemnych relacji samorządów radcowskiego i adwokackiego. Trwa swoiste współzawodnictwo. Niekiedy delikatnie, niekiedy z mniejszą elegancją, jedni wytykają drugim ich wady, okraszając to zachwytem nad własnymi zaletami. Czy prawdziwymi, czy domniemanymi – to już inna sprawa.

Wiem, że miałem w tym swój udział, inicjując na łamach „Rzeczy o Prawie" dyskusję o współpracy środowisk profesjonalnych prawników. Tyle tylko że polemika przestaje mieć charakter merytoryczny.

Przodują w tym media społecznościowe, w których, jak wiadomo, „można więcej". Nie brak kąśliwych uwag także na wyspecjalizowanych portalach i w poważnych gazetach. Trwa również rywalizacja między samorządami o to, który z nich zrobił więcej dla swoich członków. Więcej i mądrzej... Co rusz dowiadujemy się o...

Dostęp do treści Archiwum.rp.pl jest płatny.

Archiwum Rzeczpospolitej to wygodna wyszukiwarka archiwalnych tekstów opublikowanych na łamach dziennika od 1993 roku. Unikalne źródło wiedzy o Polsce i świecie, wzbogacone o perspektywę ekonomiczną i prawną.

Ponad milion tekstów w jednym miejscu.

Zamów dostęp do pełnego Archiwum "Rzeczpospolitej"

Zamów
Unikalna oferta
Wydanie: 10263

Wydanie: 10263

Spis treści

Publicystyka, Opinie

Zamów abonament