Używamy plików cookies, by ułatwić korzystanie z naszych serwisów.
Jeśli nie chcesz, by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki.

Szukaj w:
[x]
Prawo
[x]
Ekonomia i biznes
[x]
Informacje i opinie
ZAAWANSOWANE

Sklep internetowy bez kasy fiskalnej

02 listopada 2015 | Podatki | Mateusz Maj

Wystarczy przyjmowanie płatności przelewem bankowym, aby przedsiębiorca handlujący w sieci nie musiał kupować kasy i drukować paragonów.

Faktura VAT może być podstawowym dokumentem wysyłanym klientom przez podatnika prowadzącego sklep internetowy. Nawet przekroczenie limitu 20 tys. zł rocznego obrotu nie oznacza dla przedsiębiorcy obowiązku zakupu kasy fiskalnej.

Przez pocztę lub kuriera z fakturą

Zgodnie z art. 106b ust. 1 ustawy o VAT podatnik musi wystawić fakturę VAT m.in. w celu udokumentowania sprzedaży wysyłkowej z terytorium kraju i na terytorium kraju, w tym również sprzedaży konsumentom. Sformułowania „sprzedaż wysyłkowa z terytorium kraju" i „sprzedaż wysyłkowa na terytorium kraju" są zdefiniowane w ustawie o VAT i oznaczają po prostu sprzedaż przez podatnika VAT towarów na rzecz osoby niezobowiązanej do samodzielnego rozliczenia podatku,...

Dostęp do treści Archiwum.rp.pl jest płatny.

Archiwum Rzeczpospolitej to wygodna wyszukiwarka archiwalnych tekstów opublikowanych na łamach dziennika od 1993 roku. Unikalne źródło wiedzy o Polsce i świecie, wzbogacone o perspektywę ekonomiczną i prawną.

Ponad milion tekstów w jednym miejscu.

Zamów dostęp do pełnego Archiwum "Rzeczpospolitej"

Zamów
Unikalna oferta
Wydanie: 10285

Wydanie: 10285

Spis treści
Zamów abonament