Używamy plików cookies, by ułatwić korzystanie z naszych serwisów.
Jeśli nie chcesz, by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki.

Szukaj w:
[x]
Prawo
[x]
Ekonomia i biznes
[x]
Informacje i opinie
ZAAWANSOWANE

Gorąca jesień na rynku mieszkań

02 listopada 2015 | Ekonomia | Aneta Gawrońska
63-metrowe mieszkanie przy ul. Zeusa  w Gdańsku wyceniono  na 259 tys. zł
źródło: Tomasz Nowicki, freedom nieruchomości Gdynia
63-metrowe mieszkanie przy ul. Zeusa w Gdańsku wyceniono na 259 tys. zł

Najbardziej pożądane lokale znikają z rynku nawet 
w jeden dzień. Po niektóre oferty ustawia się kolejka.

– Wielu klientów spieszy się z zaciągnięciem kredytu. Część decyduje się na transakcje dzięki włączeniu mieszkań używanych do programu „MdM" – mówi Marek Kiełpikowski, szef bydgoskiej agencji Arenda M. Kiełpikowski. – Brakuje ofert lokali w czteropiętrowych blokach z wielkiej płyty na Bartodziejach, Wyżynach, Szwederowie – dodaje.

Szybkie zyski

Arenda ma zarejestrowanych klientów czekających na mieszkania z dużym balkonem, położone na piętrach od pierwszego do trzeciego. Za dwójkę są gotowi zapłacić ok. 3,9 tys. zł za mkw., za trójkę – 3,7 tys. zł za mkw. – Taki lokal sprzedaliśmy ostatnio w jeden dzień – mówi Kiełpikowski.

W Bydgoszczy jak świeże bułeczki sprzedają się także małe, poniżej 40 mkw., dwupokojowe mieszkania w blokach wybudowanych po 2000 roku. – Ceny za wyposażone lokale to 4,6 tys. zł za mkw., za supernowoczesne – 5,2 tys. zł – podaje szef bydgoskiej Arendy. – Ostatnia transakcja przypomina okres sprzed załamania rynku: klient odsprzedał z zyskiem surowy lokal kupiony od dewelopera w sierpniu – opowiada.

Także Jarosław Mikołaj Skoczeń, ekspert Emmerson Realty, zwraca uwagę na jesienne ożywienie na rynku mieszkań. – W ciągu miesiąca sprzedaliśmy kilkanaście mieszkań w warszawskiej kamienicy na Brzeskiej – podaje. Z analiz...

Dostęp do treści Archiwum.rp.pl jest płatny.

Archiwum Rzeczpospolitej to wygodna wyszukiwarka archiwalnych tekstów opublikowanych na łamach dziennika od 1993 roku. Unikalne źródło wiedzy o Polsce i świecie, wzbogacone o perspektywę ekonomiczną i prawną.

Ponad milion tekstów w jednym miejscu.

Zamów dostęp do pełnego Archiwum "Rzeczpospolitej"

Zamów
Unikalna oferta
Wydanie: 10285

Wydanie: 10285

Spis treści
Zamów abonament