Używamy plików cookies, by ułatwić korzystanie z naszych serwisów.
Jeśli nie chcesz, by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki.

Szukaj w:
[x]
Prawo
[x]
Ekonomia i biznes
[x]
Informacje i opinie
ZAAWANSOWANE

Usługi pomocnicze wykonane poza strefą korzystają z preferencji

02 listopada 2015 | Podatki | Magda Koczwara
Anna Lucyga-Bierbaumer
źródło: materiały prasowe
Anna Lucyga-Bierbaumer

Zwolnieniu z opodatkowania podlegają nie tylko przychody i związane z nimi koszty będące bezpośrednio wynikiem działalności na terenie specjalnej strefy ekonomicznej, ale także pochodzące z każdej innej działalności dodatkowej niezbędnej do jej prowadzenia.

Tak orzekł Naczelny Sąd Administracyjny w wyroku z 10 września 2015 r. (II FSK 1766/13).

Spółka jest producentem złączy elektrotechnicznych. Prowadzi działalność na terenie specjalnej strefy ekonomicznej (dalej: SSE). Proces produkcyjny, wskazany w wydanym spółce zezwoleniu, obejmuje wiele czynności, które realizuje ona we własnym zakresie na terenie zakładu produkcyjnego objętego granicami SSE, oraz przez podwykonawców, którym spółka zleca wybrane, aczkolwiek nie kluczowych czynności. Wykonywanie usług przez podwykonawców odbywa się poza terenem SSE. Spółka zwróciła się do organu podatkowego w celu potwierdzenia swojego stanowiska, że koszty wskazanych usług wykonywanych przez podwykonawców stanowią dla niej koszty uzyskania przychodów zwolnionych z opodatkowania CIT.

Organ nie zgodził się jednak z tym stwierdzeniem. Jego zdaniem, jeżeli jakaś faza działalności nie jest prowadzona na terenie strefy, to w...

Dostęp do treści Archiwum.rp.pl jest płatny.

Archiwum Rzeczpospolitej to wygodna wyszukiwarka archiwalnych tekstów opublikowanych na łamach dziennika od 1993 roku. Unikalne źródło wiedzy o Polsce i świecie, wzbogacone o perspektywę ekonomiczną i prawną.

Ponad milion tekstów w jednym miejscu.

Zamów dostęp do pełnego Archiwum "Rzeczpospolitej"

Zamów
Unikalna oferta
Wydanie: 10285

Wydanie: 10285

Spis treści
Zamów abonament