Używamy plików cookies, by ułatwić korzystanie z naszych serwisów.
Jeśli nie chcesz, by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki.

Szukaj w:
[x]
Prawo
[x]
Ekonomia i biznes
[x]
Informacje i opinie
ZAAWANSOWANE

Piły zaryczą, polecą wióry

02 listopada 2015 | Życie Wielkopolski | Bartosz Klimas
Trenujemy na pełnych obrotach – zapowiadał przed zawodami Arkadiusz Drozdek,  mistrz Polski i kapitan naszej reprezentacji
źródło: materiały prasowe
Trenujemy na pełnych obrotach – zapowiadał przed zawodami Arkadiusz Drozdek, mistrz Polski i kapitan naszej reprezentacji

13 i 14 listopada w Poznaniu odbędą się mistrzostwa świata w cięciu i rąbaniu drewna. O tytuł będzie walczyć ponad 100 drwali z 20 państw, wśród nich Polacy.

Jak przekonują organizatorzy zawodów, historia turniejów drwali sięga 1891 r., kiedy w miejscowości Ladrobe na Tasmanii zorganizowano pierwsze zawody. Musiało jednak minąć trochę czasu, zanim zabawa trafiła do Europy i Ameryki, by w końcu przybrać dzisiejszy kształt. Mistrzostwa świata drwali (Lumberjack World Championships) organizowane są od 1960 r. w Hayward, w amerykańskim stanie Wisconsin.

Poznańskie zawody będą zaś zwieńczeniem tegorocznej edycji Stihl Timbersports Series – organizowanego od 30 lat światowego cyklu zawodów w rąbaniu i piłowaniu. Poprzednią edycję mistrzostw Stihl Timbersports rozegrano w Innsbrucku. Tytuł mistrzowski w klasyfikacji indywidualnej zdobył Nowozelandczyk Jason Wynyard, drużynowo zwyciężyli Australijczycy, przed zespołami z Kanady i USA.

Polacy dopiero aspirują do światowej...

Dostęp do treści Archiwum.rp.pl jest płatny.

Archiwum Rzeczpospolitej to wygodna wyszukiwarka archiwalnych tekstów opublikowanych na łamach dziennika od 1993 roku. Unikalne źródło wiedzy o Polsce i świecie, wzbogacone o perspektywę ekonomiczną i prawną.

Ponad milion tekstów w jednym miejscu.

Zamów dostęp do pełnego Archiwum "Rzeczpospolitej"

Zamów
Unikalna oferta
Wydanie: 10285

Wydanie: 10285

Spis treści
Zamów abonament