Używamy plików cookies, by ułatwić korzystanie z naszych serwisów.
Jeśli nie chcesz, by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki.

Szukaj w:
[x]
Prawo
[x]
Ekonomia i biznes
[x]
Informacje i opinie
ZAAWANSOWANE

Brak zdecydowania w odzyskiwaniu długów

02 listopada 2015 | Dobra Firma
Joanna Zawadzka
źródło: materiały prasowe
Joanna Zawadzka

Ponad dwie trzecie przedsiębiorstw z sektora MŚP boryka się z zatorami płatniczymi, ale większość z nich stara się rozwiązać problem na własną rękę. Często ich działania są jednak mało zdecydowane.

Kto dba o spływ należności w firmie – zapytała w badaniu „Audyt windykacyjny" firma z tej branży – Kaczmarski Inkasso. Okazało się, że tylko 1 proc. ankietowanych może się pochwalić posiadaniem wewnętrznej komórki windykacyjnej, a 1–2 proc. na stałe takie działania zleciła na zewnątrz.

W większości przypadków firma odzyskiwaniem należności zajmuje się samodzielnie. Zwykle robią to działy księgowe (47,7 proc. odpowiedzi), a także właściciele firm (41,4 proc. wskazań).

A biorąc pod uwagę, że w 62,8 proc. firm cała księgowość jest prowadzona wewnątrz firmy (brak outsourcingu), można wnioskować, że w tak licznej grupie firm kompetencje związane z księgowością, zarządzaniem, a w tym również z egzekwowaniem...

Dostęp do treści Archiwum.rp.pl jest płatny.

Archiwum Rzeczpospolitej to wygodna wyszukiwarka archiwalnych tekstów opublikowanych na łamach dziennika od 1993 roku. Unikalne źródło wiedzy o Polsce i świecie, wzbogacone o perspektywę ekonomiczną i prawną.

Ponad milion tekstów w jednym miejscu.

Zamów dostęp do pełnego Archiwum "Rzeczpospolitej"

Zamów
Unikalna oferta
Wydanie: 10285

Wydanie: 10285

Spis treści
Zamów abonament