Skorygowane wydatki na energię nie mogą być kosztem w dacie poniesienia
Przedsiębiorca, który otrzymał faktury korygujące za prąd, musi zmniejszyć koszty uzyskania przychodu za poprzednie okresy rozliczeniowe.
Izba Skarbowa w Łodzi w interpretacji z 13 listopada 2015 r. (IPTPB3/4511-74/ 15-5/GG) rozstrzygnęła kwestię rozliczenia kosztów, których wysokość uległa zmianie na podstawie korekty faktur.
Sprawa dotyczyła przedsiębiorcy prowadzącego jednoosobową działalność gospodarczą w zakresie handlu detalicznego. Zadał pytanie dotyczące rozliczenia wydatków na energię elektryczną w okresie od 1 lipca 2013 r. do 8 maja 2015 r., za którą zostały wystawione faktury dotyczące szacunkowego zużycia. W czerwcu 2015 r. wnioskodawca otrzymał fakturę korygującą in plus, obciążającą go kosztami energii za wskazany okres, w której określono różnicę między zużyciem rzeczywistym a szacunkowym.
Przedsiębiorca uściślił, że faktura dotycząca szacunkowego zużycia energii elektrycznej została wystawiona 4 lipca 2013 r. i...
Archiwum Rzeczpospolitej to wygodna wyszukiwarka archiwalnych tekstów opublikowanych na łamach dziennika od 1993 roku. Unikalne źródło wiedzy o Polsce i świecie, wzbogacone o perspektywę ekonomiczną i prawną.
Ponad milion tekstów w jednym miejscu.
Zamów dostęp do pełnego Archiwum "Rzeczpospolitej"
ZamówUnikalna oferta