Używamy plików cookies, by ułatwić korzystanie z naszych serwisów.
Jeśli nie chcesz, by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki.

Szukaj w:
[x]
Prawo
[x]
Ekonomia i biznes
[x]
Informacje i opinie
ZAAWANSOWANE

Pokazać światu prawdziwych Polaków

13 stycznia 2016 | Publicystyka, Opinie | Jonny Daniels
źródło: materiały prasowe

Polska musi stać się silna i dumna ze swojej wspaniałej przeszłości i obecnych osiągnięć. Polska ma doskonały rząd, reprezentacyjnego, młodego i dynamicznego prezydenta, silną kobietę premiera i niezwykłych intelektualistów z fenomenalnym angielskim – pisze założyciel fundacji From the Depths.

Po wielu latach pracy z przedstawicielami rządu Izraela oraz po moich ostatnich dwóch latach pobytu w Polsce najbardziej zaskakują mnie podobieństwa, które nas – Żydów i Polaków – łączą. Podobieństwa przeważają jednak nad różnicami, które nas od siebie oddalają. Chodzi nie tylko o niesamowitą bliskość kulturową, używanie wielu tych samych słów oraz fakt, że tak samo lubimy chałkę, śledzia i macę!

Podobieństwo sięga znacznie głębiej, a dla mnie osobiście stało się jeszcze bardziej widoczne w ciągu ostatnich dwóch miesięcy, gdy w Polsce spektakularne zwycięstwo w wyborach odniosło Prawo i Sprawiedliwość.

Wtedy okazało się, że obydwa nasze wspaniałe kraje, zarówno Polska, jak i Izrael, są całkowicie bezradne, jeśli chodzi o PR. Żaden nie potrafi właściwie i precyzyjnie wytłumaczyć swoich racji na arenie międzynarodowej, a jednocześnie w obu bardzo silne są negatywne głosy protestu ludzi, którzy dla własnego zysku politycznego rujnują dobre imię i wizerunek naszych krajów na świecie.

Pozytywne postawy

W ciągu ostatnich dwóch lat mojego pobytu w Polsce jako dyrektor fundacji From the Depths wykonałem ogromną pracę na rzecz polskiego PR na arenie międzynarodowej. Zrobiliśmy to sami jako fundacja, a czasem także pomimo utrudnień, jakie spotykały nas ze strony...

Dostęp do treści Archiwum.rp.pl jest płatny.

Archiwum Rzeczpospolitej to wygodna wyszukiwarka archiwalnych tekstów opublikowanych na łamach dziennika od 1993 roku. Unikalne źródło wiedzy o Polsce i świecie, wzbogacone o perspektywę ekonomiczną i prawną.

Ponad milion tekstów w jednym miejscu.

Zamów dostęp do pełnego Archiwum "Rzeczpospolitej"

Zamów
Unikalna oferta
Wydanie: 10342

Wydanie: 10342

Spis treści
Zamów abonament