Używamy plików cookies, by ułatwić korzystanie z naszych serwisów.
Jeśli nie chcesz, by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki.

Szukaj w:
[x]
Prawo
[x]
Ekonomia i biznes
[x]
Informacje i opinie
ZAAWANSOWANE

Rekordowy wysyp ofert pracy

13 stycznia 2016 | Ekonomia
Polacy szukający zatrudnienia nigdy wcześniej nie mieli tak dużego wyboru ofert jak w 2015 roku
źródło: Rzeczpospolita
Polacy szukający zatrudnienia nigdy wcześniej nie mieli tak dużego wyboru ofert jak w 2015 roku

Urzędy pracy i portale rekrutacyjne miały w 2015 r. wyjątkowo dużo ogłoszeń pracodawców. Najszybciej przybywało ofert w budownictwie i przemyśle.

Anita Błaszczak

Prawie 435 tys. ogłoszeń opublikowano w ubiegłym roku na czołowym portalu rekrutacyjnym Pracuj.pl. To o ponad 12 proc. więcej niż w 2014 r., który przyniósł już wyraźne ożywienie na rynku pracy. Jeszcze szybciej przybywało w zeszłym roku ofert w urzędach pracy (gdzie firmy mogą je zgłaszać bezpłatnie) – według najnowszych danych resortu pracy w minionym roku napłynęło tam prawie 1,3 mln propozycji zatrudnienia, o 16,7 proc więcej niż rok wcześniej.

– Pracodawcy zatrudniają coraz chętniej, a dane napływające z konkretnych branż pokazują, że praktycznie wszyscy mają powody do zadowolenia – ocenia Przemysław Gacek, prezes Grupy Pracuj, właściciela Pracuj.pl, zwracając uwagę na zeszłoroczne ożywienie rekrutacji w branży budownictwo i nieruchomości, która jeszcze w 2014 r. roku dźwigała się z kryzysu. W rezultacie specjaliści od budownictwa znaleźli się na czele pod względem tempa wzrostu (o 23 proc.) skierowanych do nich ofert pracy na Pracuj.pl.

Tysiące wakatów

Wprawdzie nadal największy wybór ofert mieli tam w minionym roku specjaliści w zakresie sprzedaży i obsługi klienta, ale najszybciej rosło zapotrzebowanie na budowlańców oraz specjalistów od produkcji przemysłowej i logistyki. Sprzyjają temu polskie i zagraniczne inwestycje w centra dystrybucyjne oraz nasilający się w ostatnich...

Dostęp do treści Archiwum.rp.pl jest płatny.

Archiwum Rzeczpospolitej to wygodna wyszukiwarka archiwalnych tekstów opublikowanych na łamach dziennika od 1993 roku. Unikalne źródło wiedzy o Polsce i świecie, wzbogacone o perspektywę ekonomiczną i prawną.

Ponad milion tekstów w jednym miejscu.

Zamów dostęp do pełnego Archiwum "Rzeczpospolitej"

Zamów
Unikalna oferta
Wydanie: 10342

Wydanie: 10342

Spis treści
Zamów abonament