Używamy plików cookies, by ułatwić korzystanie z naszych serwisów.
Jeśli nie chcesz, by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki.

Szukaj w:
[x]
Prawo
[x]
Ekonomia i biznes
[x]
Informacje i opinie
ZAAWANSOWANE

W skrócie

13 stycznia 2016 | Ekonomia

HANDEL

∑ Vistula Group chce przyspieszyć rozwój organiczny i zakłada w tym roku m.in. dwucyfrowy wzrost powierzchni handlowej sieci jubilerskiej – podał prezes Grzegorz Pilch. Rozwój ma być finansowany z własnych środków i długiem; temat wprowadzenia W.Kruka na giełdę został zawieszony. – Celem na 2016 rok jest dalsza koncentracja na wynikach operacyjnych i przyspieszenie rozwoju organicznego – powiedział Pilch. Na koniec roku sieć liczyła 320 sklepów. – W tym roku chcemy zwiększyć tempo rozwoju do ok. 8 proc. netto – powiedział prezes.

—ak, pap

∑ Jeronimo Martins Polska oraz Vershold Solutions Limited złożyły do Urzędu Ochrony Konkurencji i Konsumentów wniosek w sprawie utworzenia wspólnego przedsiębiorcy pod nazwą Asia Style, podał Urząd. Koncentracja polega na utworzeniu przez Jeronimo Martins Polska SA z siedzibą w Kostrzynie oraz Vershold Solutions Limited z siedzibą w Hongkongu wspólnego przedsiębiorcy pod nazwą Asia Style sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie. Przedmiotem działalności wspólnego przedsiębiorcy będzie świadczenie usług sprzedaży hurtowej oraz obsługi importu produktów oraz półproduktów spożywczych, jak również produkcja azjatyckich dań gotowych oraz ich dystrybucja, podał UOKiK. —ak

BANKI

∑ Zyski banków w 2016 roku mogą spaść o 15 proc., zaś w...

Dostęp do treści Archiwum.rp.pl jest płatny.

Archiwum Rzeczpospolitej to wygodna wyszukiwarka archiwalnych tekstów opublikowanych na łamach dziennika od 1993 roku. Unikalne źródło wiedzy o Polsce i świecie, wzbogacone o perspektywę ekonomiczną i prawną.

Ponad milion tekstów w jednym miejscu.

Zamów dostęp do pełnego Archiwum "Rzeczpospolitej"

Zamów
Unikalna oferta
Wydanie: 10342

Wydanie: 10342

Spis treści
Zamów abonament