Używamy plików cookies, by ułatwić korzystanie z naszych serwisów.
Jeśli nie chcesz, by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki.

Szukaj w:
[x]
Prawo
[x]
Ekonomia i biznes
[x]
Informacje i opinie
ZAAWANSOWANE

Jak odstraszyć kandydatów

13 stycznia 2016 | Ekonomia
Poprawą koniunktury na rynku pracy podwyższa poprzeczkę rekruterom
źródło: Rzeczpospolita
Poprawą koniunktury na rynku pracy podwyższa poprzeczkę rekruterom

Niemal dwie trzecie Polaków uważa, że pracodawcy nie dbają o dobre kontakty z kandydatami do pracy. 
Sporo firm nie zdaje sobie sprawy, że w czasach rynku pracownika rośnie znaczenie profesjonalnej i przyjaznej rekrutacji.

Anita Błaszczak

Do niedawna, w czasach wysokiego bezrobocia, kandydatów do pracy nierzadko traktowano jako natrętnych petentów, którzy mają przede wszystkim obowiązki. To oni mieli się starać, by nie zrazić do siebie rekrutera czy potencjalnego pracodawcy, dbając o to, by zabłysnąć w CV i na rozmowie kwalifikacyjnej.

Druga strona – czyli pracodawcy i rekruterzy – nie musiała się specjalnie przejmować zasadami, zgodnie z którymi oferta pracy powinna zawierać jak najwięcej informacji, wypada odpowiadać na nadesłane CV, informując też kandydata o przebiegu rekrutacji. Mimo inicjatyw zrzeszającej już ponad 60 firm Koalicji na rzecz Przyjaznej Rekrutacji, która od ponad dwóch lat promuje wysokie standardy procesów rekrutacyjnych, wielu pracodawców nie zwracało na nie większej uwagi.

Nic więc dziwnego, że w trzeciej już edycji badania Candidate Experience, które jesienią 2015 roku koalicja przeprowadziła wraz z internetową platformą eRecruiter, aż 64 proc. Polaków stwierdziło, że pracodawcy nie dbają o relacje z kandydatami do pracy. To najgorszy wynik od początku badania.

Tymczasem dzisiaj, gdy w większości branż jest coraz większy wybór ofert zatrudnienia, warto naprawdę zacząć dbać o to, by skutecznie zachęcić potencjalnych...

Dostęp do treści Archiwum.rp.pl jest płatny.

Archiwum Rzeczpospolitej to wygodna wyszukiwarka archiwalnych tekstów opublikowanych na łamach dziennika od 1993 roku. Unikalne źródło wiedzy o Polsce i świecie, wzbogacone o perspektywę ekonomiczną i prawną.

Ponad milion tekstów w jednym miejscu.

Zamów dostęp do pełnego Archiwum "Rzeczpospolitej"

Zamów
Unikalna oferta
Wydanie: 10342

Wydanie: 10342

Spis treści
Zamów abonament