Używamy plików cookies, by ułatwić korzystanie z naszych serwisów.
Jeśli nie chcesz, by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki.

Szukaj w:
[x]
Prawo
[x]
Ekonomia i biznes
[x]
Informacje i opinie
ZAAWANSOWANE

Rywalizacja robi się coraz trudniejsza

13 stycznia 2016 | Ekonomia
autor zdjęcia: Piotr Guzik
źródło: Fotorzepa

Pavel Adamovsky | Polska będzie jednym z państw, 
w których UPS 
ma zamiar zainwestować najwięcej w regionie – deklaruje szef firmy w naszym kraju. Dla amerykańskiej spółki jesteśmy jednym 
z najważniejszych rynków w Europie.

Rz: Jak ocenia pan rok 2015 dla UPS w Polsce? Czy w kontekście rosnącego rynku e-commerce możecie się spodziewać rekordowych wyników?

Na świecie z pewnością miniony rok był dla UPS rekordowy. I w Polsce będzie podobnie. To jeden z najbardziej konkurencyjnych rynków kurierskich w Europie. W ciągu ostatnich lat doszło tu jednak do konsolidacji. Wydaje się, że rywalizacja na nim robi się coraz trudniejsza. Dla nas to jeden z najważniejszych rynków w Europie, z pewnością mieszczący się na liście pięciu kluczowych, obok Wielkiej Brytanii, Niemiec, Francji czy Włoch.Oczywiście e-commerce jest jedną z kluczowych dziś sił napędowych rynku logistycznego i potwierdzają to wszystkie liczby. Ale olbrzymi wpływ ma także rosnący polski eksport. Polskie firmy intensywnie szukają dziś możliwości rozwoju biznesu za granicą.

Z waszych badań wynika, że polskie małe i średnie przedsiębiorstwa należą do grona najbardziej optymistycznych firm w Europie, jeśli chodzi o eksport. Dlaczego tak się dzieje?

Ta dynamika napędzana jest przez konsumentów. Odbiorcy końcowi na naszym kontynencie coraz chętniej kupują produkty polskich firm. To bardzo pozytywne zjawisko, które widać...

Dostęp do treści Archiwum.rp.pl jest płatny.

Archiwum Rzeczpospolitej to wygodna wyszukiwarka archiwalnych tekstów opublikowanych na łamach dziennika od 1993 roku. Unikalne źródło wiedzy o Polsce i świecie, wzbogacone o perspektywę ekonomiczną i prawną.

Ponad milion tekstów w jednym miejscu.

Zamów dostęp do pełnego Archiwum "Rzeczpospolitej"

Zamów
Unikalna oferta
Wydanie: 10342

Wydanie: 10342

Spis treści
Zamów abonament