Najpierw zapłata w kasie, potem pobranie w automacie
Posiadanie żetonu zawiera w sobie prawo do rozporządzania towarem jak właściciel. Dlatego do dostawy dochodzi już w momencie zakupu znaku legitymacyjnego, a nie jego wykorzystania.
Podatnik zamierza w prowadzonych przez siebie punktach handlowych oraz w miejscach udostępnianych mu na podstawie umów najmu bądź dzierżawy ustawić automaty do serwowania zimnych i gorących napojów. Automaty będą aktywowane samodzielnie przez klientów poprzez wrzucenie do nich specjalnego żetonu, który jest swego rodzaju znakiem legitymacyjnym. Różne rodzaje żetonów będą umożliwiały wybranie odpowiadających im rodzajów napojów. Prawo do uruchomienia automatu i odebrania napoju będzie można nabyć u sprzedawcy przy kasie – w postaci żetonu. Sprzedawca zarejestruje transakcję za pomocą kasy fiskalnej i wyda klientowi żeton (żetony) oraz paragon fiskalny. Klient nie będzie miał obowiązku zrealizować swojego uprawnienia w określonym terminie. Będzie mógł to zrobić w dowolnie wybranym przez siebie czasie. Po otrzymaniu napoju będzie mógł zdecydować o jego konsumpcji na miejscu bądź zabrać go na wynos. Przedsiębiorca zapytał o stawkę i moment sprzedaży dla celów VAT.
Odpowiedź fiskusa tylko częściowo była po jego myśli. Urzędnicy potwierdzili, że...
Archiwum Rzeczpospolitej to wygodna wyszukiwarka archiwalnych tekstów opublikowanych na łamach dziennika od 1993 roku. Unikalne źródło wiedzy o Polsce i świecie, wzbogacone o perspektywę ekonomiczną i prawną.
Ponad milion tekstów w jednym miejscu.
Zamów dostęp do pełnego Archiwum "Rzeczpospolitej"
ZamówUnikalna oferta