Używamy plików cookies, by ułatwić korzystanie z naszych serwisów.
Jeśli nie chcesz, by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki.

Szukaj w:
[x]
Prawo
[x]
Ekonomia i biznes
[x]
Informacje i opinie
ZAAWANSOWANE

Unieważnić przetarg na caracale

27 stycznia 2016 | Rzecz o polityce | Marcin Piasecki
źródło: materiały prasowe

Roman Jakim | O śmigłowcach dla armii mówi szef Lotniczej „Solidarności"

Rz: Sekcja Lotnicza NSZZ „S" wysłała do MON, prezydenta i pani premier stanowisko wyrażające zaniepokojenie w sprawie zakupu śmigłowców wielozada- niowych dla polskiej armii. Skąd to zaniepokojenie?

Roman Jakim, przewodniczący Sekcji Lotniczej NSZZ „Solidarność": Cała procedura kupna śmigłowców tak naprawdę trwa od początku 2012 roku i do dziś jest nierozstrzygnięta. Ludzie, którzy obecnie zarządzają MON, to osoby, do których „Solidarność" ma zaufanie. Ci ludzie wspierali nas podczas rządów ekipy, która nie chciała dopuścić do wygranej w przetargu przedsiębiorstw produkujących śmigłowce w Polsce. Tamten przetarg był naszym zdaniem po prostu nieuczciwy, trzeba go unieważnić.

Natomiast dzisiaj wydaje nam się, że trochę długo to trwa, minęły dwa miesiące rządów nowego gabinetu. Nie wiem co prawda, czy minister Macierewicz zweryfikował już wszystkie dokumenty, które otrzymał w spadku po ministrze Siemoniaku.

Stanowisko „S" wobec przetargu to nowa jakość, do tej pory związek popierał...

Dostęp do treści Archiwum.rp.pl jest płatny.

Archiwum Rzeczpospolitej to wygodna wyszukiwarka archiwalnych tekstów opublikowanych na łamach dziennika od 1993 roku. Unikalne źródło wiedzy o Polsce i świecie, wzbogacone o perspektywę ekonomiczną i prawną.

Ponad milion tekstów w jednym miejscu.

Zamów dostęp do pełnego Archiwum "Rzeczpospolitej"

Zamów
Unikalna oferta
Wydanie: 10354

Wydanie: 10354

Spis treści
Zamów abonament