Używamy plików cookies, by ułatwić korzystanie z naszych serwisów.
Jeśli nie chcesz, by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki.

Szukaj w:
[x]
Prawo
[x]
Ekonomia i biznes
[x]
Informacje i opinie
ZAAWANSOWANE

Bez załatwionych formalności narciarze nie skorzystają ze stoku

27 stycznia 2016 | Dobra Firma | Renata Krupa-Dąbrowska

Transportowy Dozór Techniczny dopuścił orczyk do użytkowania. Jednak aby mógł on funkcjonować, potrzebne jest jeszcze uzyskanie pozwolenia na użytkowanie.

Powiatowy inspektor nadzoru budowlanego wymierzył spółce z o.o. karę 50 tys. zł z tytułu nielegalnego użytkowania wyciągu orczykowego wraz z obiektami infrastruktury towarzyszącej.

Turyści jednak szusowali

W trakcie kontroli, którą przeprowadza nadzór, zanim wyda pozwolenie na użytkowanie, okazało się, że firma już z wyciągu korzysta, choć nie załatwiła jeszcze formalności końcowych.

Na postanowienie nakładające karę spółka wniosła zażalenie do wojewódzkiego inspektora nadzoru budowlanego. Zarzuciła powiatowemu inspektorowi, że organ, który je wydał, nie wykazał, że jest uprawniony do kontroli wyciągów narciarskich i że decyzja Transportowego Dozoru Technicznego nie upoważniała inwestora do użytkowania wyciągu. Inspektor nie wykazał, że w przypadku wyciągu narciarskiego konieczne jest dopuszczenie do użytkowania przez dozór techniczny i osobno przez dozór budowlany. Ponadto nałożono wysoką karę, nie analizując sytuacji finansowej inwestora – zapłacenie tak wysokiej kary stanowi zagrożenie dla firmy.

Wojewódzki inspektor utrzymał zaskarżone postanowienie w mocy. Jego zdaniem nie ma wątpliwości, że przedsiębiorca uruchomił orczyk, choć nie załatwił niezbędnych formalności.

Tymczasem starosta w pozwoleniu na budowę...

Dostęp do treści Archiwum.rp.pl jest płatny.

Archiwum Rzeczpospolitej to wygodna wyszukiwarka archiwalnych tekstów opublikowanych na łamach dziennika od 1993 roku. Unikalne źródło wiedzy o Polsce i świecie, wzbogacone o perspektywę ekonomiczną i prawną.

Ponad milion tekstów w jednym miejscu.

Zamów dostęp do pełnego Archiwum "Rzeczpospolitej"

Zamów
Unikalna oferta
Wydanie: 10354

Wydanie: 10354

Spis treści
Zamów abonament